REKLAMA
,
28. Finał WOŚP – PROGRAM!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W niedzielę, 12 stycznia, w całym kraju i poza jego granicami swój 28. koncert zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Chełmie orkiestrowe granie rusza już w piątek. Zobacz, co się będzie działo!

Reklama

Hasłem tegorocznej edycji akcji jest „Wiatr w żagle”. Wolontariusze będą zbierać pieniądze w celu zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Także w Chełmie. Warto przypomnieć, że WOŚP do tej pory hojnie wyposażała oddziały chełmskiego szpitala.

Co się będzie działo?

Najważniejszą siłą WOŚP jest 120 tysięcy wolontariuszy skupionych w ponad 1700 sztabach w Polsce i kilkunastu innych krajach świata. W Chełmie będzie ich ponad 100.
Rolę koordynatora po raz piętnasty pełni Automobilklub Chełmski, a głównymi sponsorami chełmskiego sztabu są jak w latach poprzednich firmy AZART Jana Kwiatkowskiego i MELIX Zbigniewa Milewskiego.
Bankiem chełmskiego sztabu jest po raz trzeci Wschodni Bank Spółdzielczy w Chełmie.

Licytacje na antenie Bon Ton Radia

Orkiestrowe granie w Chełmie, zgodnie z wieloletnią tradycją, rozpoczną licytacje w Radiu Bon Ton.
Licytacje będą się odbywały w piątek, 10 grudnia, (w godz. 9:00-13:00) oraz sobotę i niedzielę, 11-12 grudnia, (w godz. 10:00-14:00) na częstotliwości 104,9 FM.

Wylicytować będzie można m.in. trzy numerowane prestiżowe złote serduszka chełmskiego sztabu, kursy prawa jazdy, orkiestrowe gadżety (w tym kubki z podpisem Jurka Owsiaka), projekt ogrodu, lot paralotnią, luksusowe meble, wycieczkę do Lwowa, kulig, suknię ślubną, możliwość poprowadzenia autorskiego programu w radiu oraz wiele atrakcyjnych usług i przedmiotów pozyskanych przez sztab Automobilklubu Chełmskiego.
Licytacje to znakomita okazja do zaprezentowania pozytywnego wizerunku swojej firmy na antenie radiowej.

Muzycznie w Szkole Muzycznej i DeCaffencji

Orkiestrowe granie w chełmskiej Szkole Muzycznej zaplanowano na piątek, 10 stycznia, o godz. 17:00, ul. Hrubieszowska 102.
W sali koncertowej zabrzmią utwory poważne i rozrywkowe, grane przez uczniów, absolwentów, nauczycieli i zaproszonych gości. Wstęp dla publiczności to minimum 8 zł do puszki.

Będą też licytacje różnych ciekawych przedmiotów, nie zawsze związanych z muzyką.

„Folk WOŚP” w Decaffencji to z kolei propozycja na sobotę, 11 stycznia, o godz. 18:00, w kawiarni mieszczącej się w budynku ChDK.
W sobotę kawiarnią Decaffencja zawładnie znakomita muzyka. Gardła i instrumenty knajpiano-folkowej formacji Bimber Boys zabiorą publiczność w muzyczną podróż od Odessy, poprzez warszawską Pragę, do Dublina.
Zespół Cuda Wianki zaprezentuje znane utwory polskiej i ukraińskiej muzyki folkowej.
Swojska Kapela zagra i zaśpiewa piosenki z repertuaru kapel podwórkowych.

Wstęp po wrzuceniu do orkiestrowej puszki minimalnej kwoty 15 zł. Rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 508 788 878. Koncert przygotowuje Stowarzyszenie WeRwA i Decaffencja.

Samochodowa rywalizacja

Na orkiestrowe atrakcje mogą też liczyć pasjonaci rywalizacji samochodowej. Wielkoorkiestrowy SuperSprint rozpocznie się w niedzielę, 12 stycznia, o godz. 9:28, na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przy ul. Bieławin. Impreza jest otwarta dla wszystkich kierowców posiadających prawo jazdy i dysponujących sprawnym, dopuszczonym do ruchu samochodem.

Rywalizacja będzie się odbywała w czterech klasach pojemnościowych i w klasyfikacji generalnej. Na najlepszych czekają oryginalne dyplomy, a wszyscy uczestnicy otrzymają specjalne pamiątkowe medale. Uczestników czeka dobra zabawa i duże emocje.

Wpisowe w wysokości minimum 30 zł wrzucane do orkiestrowej puszki. Zawody organizuje Automobilklub Chełmski przy wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Finał na Placu Łuczkowskiego

Sceną niedzielnego – 12 stycznia, od godz. 10:30 – orkiestrowego grania będzie pl. Łuczkowskiego. Sport, ratownictwo drogowe, licytacje, konkursy, prezentacje i przede wszystkim różnorodność stylów muzycznych oraz wykonawców podczas bloku koncertowego z pewnością sprawią, że każdy znajdzie coś dla siebie.

O godz. 10:30 wystartuje „4. Chełmski Bieg WOŚP”. Trasa biegu wynosi 5 km, a głównym jego organizatorem jest Chełmskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych.

Około godz. 12:00 planowany jest widowiskowy pokaz akcji ratowniczej podczas pozorowanego wypadku drogowego. W akcji zaprezentują się ratownicy Stacji Ratownictwa Medycznego i strażacy z OSP Kamień.

Około 12:30 rozpocznie się blok koncertowy. Na scenie zaprezentują się m.in.: Gładki Żuraff, Bumelant, grupy artystyczne z Młodzieżowego Domu Kultury, Adrian Makar, Treeskillers, Eclectic Music, Magda Greber Czyżewska, Marysia Nowosad, Trap, Yaroo oraz Samaya.

Oprócz koncertów będzie m.in. strefa gastronomiczna z grochówką i kiełbaskami, słodki bufet, malowanie twarzy, fotobudka, loteria szczęśliwy numerek, utworzenie największego serca z mieszkańców Chełma i wiele innych atrakcji.

W finale orkiestrowych działań podczas „Światełka do nieba” nad Chełmem nie rozbłysną fajerwerki. Już pięć lat temu organizatorzy zrezygnowali z działań, które są niekomfortowe i wręcz niebezpieczne dla zwierząt. Znakomitym zastępstwem będzie widowisko fire show, które tym razem zaprezentują artyści z grupy Astral. Spektakl rozpocznie się około godz. 20:00 na pl. Łuczkowskiego.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA