REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
28. Finał WOŚP – PROGRAM!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W niedzielę, 12 stycznia, w całym kraju i poza jego granicami swój 28. koncert zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Chełmie orkiestrowe granie rusza już w piątek. Zobacz, co się będzie działo!

Reklama

Hasłem tegorocznej edycji akcji jest „Wiatr w żagle”. Wolontariusze będą zbierać pieniądze w celu zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Także w Chełmie. Warto przypomnieć, że WOŚP do tej pory hojnie wyposażała oddziały chełmskiego szpitala.

Co się będzie działo?

Najważniejszą siłą WOŚP jest 120 tysięcy wolontariuszy skupionych w ponad 1700 sztabach w Polsce i kilkunastu innych krajach świata. W Chełmie będzie ich ponad 100.
Rolę koordynatora po raz piętnasty pełni Automobilklub Chełmski, a głównymi sponsorami chełmskiego sztabu są jak w latach poprzednich firmy AZART Jana Kwiatkowskiego i MELIX Zbigniewa Milewskiego.
Bankiem chełmskiego sztabu jest po raz trzeci Wschodni Bank Spółdzielczy w Chełmie.

Licytacje na antenie Bon Ton Radia

Orkiestrowe granie w Chełmie, zgodnie z wieloletnią tradycją, rozpoczną licytacje w Radiu Bon Ton.
Licytacje będą się odbywały w piątek, 10 grudnia, (w godz. 9:00-13:00) oraz sobotę i niedzielę, 11-12 grudnia, (w godz. 10:00-14:00) na częstotliwości 104,9 FM.

Wylicytować będzie można m.in. trzy numerowane prestiżowe złote serduszka chełmskiego sztabu, kursy prawa jazdy, orkiestrowe gadżety (w tym kubki z podpisem Jurka Owsiaka), projekt ogrodu, lot paralotnią, luksusowe meble, wycieczkę do Lwowa, kulig, suknię ślubną, możliwość poprowadzenia autorskiego programu w radiu oraz wiele atrakcyjnych usług i przedmiotów pozyskanych przez sztab Automobilklubu Chełmskiego.
Licytacje to znakomita okazja do zaprezentowania pozytywnego wizerunku swojej firmy na antenie radiowej.

Muzycznie w Szkole Muzycznej i DeCaffencji

Orkiestrowe granie w chełmskiej Szkole Muzycznej zaplanowano na piątek, 10 stycznia, o godz. 17:00, ul. Hrubieszowska 102.
W sali koncertowej zabrzmią utwory poważne i rozrywkowe, grane przez uczniów, absolwentów, nauczycieli i zaproszonych gości. Wstęp dla publiczności to minimum 8 zł do puszki.

Będą też licytacje różnych ciekawych przedmiotów, nie zawsze związanych z muzyką.

„Folk WOŚP” w Decaffencji to z kolei propozycja na sobotę, 11 stycznia, o godz. 18:00, w kawiarni mieszczącej się w budynku ChDK.
W sobotę kawiarnią Decaffencja zawładnie znakomita muzyka. Gardła i instrumenty knajpiano-folkowej formacji Bimber Boys zabiorą publiczność w muzyczną podróż od Odessy, poprzez warszawską Pragę, do Dublina.
Zespół Cuda Wianki zaprezentuje znane utwory polskiej i ukraińskiej muzyki folkowej.
Swojska Kapela zagra i zaśpiewa piosenki z repertuaru kapel podwórkowych.

Wstęp po wrzuceniu do orkiestrowej puszki minimalnej kwoty 15 zł. Rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 508 788 878. Koncert przygotowuje Stowarzyszenie WeRwA i Decaffencja.

Samochodowa rywalizacja

Na orkiestrowe atrakcje mogą też liczyć pasjonaci rywalizacji samochodowej. Wielkoorkiestrowy SuperSprint rozpocznie się w niedzielę, 12 stycznia, o godz. 9:28, na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przy ul. Bieławin. Impreza jest otwarta dla wszystkich kierowców posiadających prawo jazdy i dysponujących sprawnym, dopuszczonym do ruchu samochodem.

Rywalizacja będzie się odbywała w czterech klasach pojemnościowych i w klasyfikacji generalnej. Na najlepszych czekają oryginalne dyplomy, a wszyscy uczestnicy otrzymają specjalne pamiątkowe medale. Uczestników czeka dobra zabawa i duże emocje.

Wpisowe w wysokości minimum 30 zł wrzucane do orkiestrowej puszki. Zawody organizuje Automobilklub Chełmski przy wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Finał na Placu Łuczkowskiego

Sceną niedzielnego – 12 stycznia, od godz. 10:30 – orkiestrowego grania będzie pl. Łuczkowskiego. Sport, ratownictwo drogowe, licytacje, konkursy, prezentacje i przede wszystkim różnorodność stylów muzycznych oraz wykonawców podczas bloku koncertowego z pewnością sprawią, że każdy znajdzie coś dla siebie.

O godz. 10:30 wystartuje „4. Chełmski Bieg WOŚP”. Trasa biegu wynosi 5 km, a głównym jego organizatorem jest Chełmskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych.

Około godz. 12:00 planowany jest widowiskowy pokaz akcji ratowniczej podczas pozorowanego wypadku drogowego. W akcji zaprezentują się ratownicy Stacji Ratownictwa Medycznego i strażacy z OSP Kamień.

Około 12:30 rozpocznie się blok koncertowy. Na scenie zaprezentują się m.in.: Gładki Żuraff, Bumelant, grupy artystyczne z Młodzieżowego Domu Kultury, Adrian Makar, Treeskillers, Eclectic Music, Magda Greber Czyżewska, Marysia Nowosad, Trap, Yaroo oraz Samaya.

Oprócz koncertów będzie m.in. strefa gastronomiczna z grochówką i kiełbaskami, słodki bufet, malowanie twarzy, fotobudka, loteria szczęśliwy numerek, utworzenie największego serca z mieszkańców Chełma i wiele innych atrakcji.

W finale orkiestrowych działań podczas „Światełka do nieba” nad Chełmem nie rozbłysną fajerwerki. Już pięć lat temu organizatorzy zrezygnowali z działań, które są niekomfortowe i wręcz niebezpieczne dla zwierząt. Znakomitym zastępstwem będzie widowisko fire show, które tym razem zaprezentują artyści z grupy Astral. Spektakl rozpocznie się około godz. 20:00 na pl. Łuczkowskiego.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama