REKLAMA
,
300+. Lubelskie nie spieszy się z wypłatami
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Świadczenie „Dobry Start” czyli 300 zł na wyprawkę szkolną otrzymało już 40 proc. uczniów w kraju. Liderem wypłat jest woj. świętokrzyskie, a lubelskie jest na samym końcu – podaje Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Reklama

W specjalnym raporcie resort wylicza, że najlepiej z wypłacaniem świadczeń z programu „Dobry Start” radzą sobie woj.: świętokrzyskie, gdzie pieniądze otrzymało już 56 proc. uprawnionych, podlaskie – 52 proc. i warmińsko–mazurskie – 50 proc. uprawnionych.

Najmniej wypłat – w stosunku do ogółu uprawnionych – zrealizowano według MRPiPS w województwach: dolnośląskim – 35 proc.wypłaconych, kujawsko-pomorskim – 33 proc., łódzkim – 24 proc., zachodniopomorskim – 21 proc. i lubelskim – zaledwie 20 proc.

„Dobry Start” to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny; rodziny otrzymują świadczenie bez względu na dochód. Program obejmuje dzieci wychowujące się zarówno w rodzinach, jak i te przebywające w pieczy zastępczej. Pieniądze przysługują na dzieci do ukończenia 18. roku życia lub 20. roku życia w razie kontynuowania rozpoczętej przed ukończeniem 18 lat nauki w danej szkole. W przypadku dzieci niepełnosprawnych uczących się w szkole świadczenie przysługuje do ukończenia 24. roku życia.

Świadczenie jest przyznawane na wniosek rodzica, opiekuna lub rodziny zastępczej. Kto jeszcze nie złożył wniosku, może to zrobić w każdym momencie, jednak nie później niż do 30 listopada br. Jak złożyć wniosek, pisaliśmy TUTAJ.

Koszt programu w tym roku to około 1,44 mld zł. Taką samą kwotę rząd zaplanował na ten cel także w przyszłorocznym budżecie.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA