REKLAMA
,
300+ na start do szkoły. Można już składać wnioski
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Od wczoraj można składać elektroniczne wnioski o świadczenie na dobry start. To jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł dla wszystkich uczniów. Wnioski papierowe będą przyjmowane dopiero od 1 sierpnia.

Reklama

Wnioski elektroniczne o świadczenie 300+ na dobry start można już składać przez stronę Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej https://empatia.mpips.gov.pl/ oraz przez bankowość elektroniczną (wykaz banków dostępny jest na stronie https://www.mpips.gov.pl/). Świadczenie to jest jednorazowym wsparciem dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny 2018/2019, bez względu na dochód rodziny.

Wnioski składać będzie można także w wersji papierowej bezpośrednio w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Chełmie, jednak dopiero od 1 sierpnia 2018 roku. Chełmski MOPR mieści się przy ul. Kolejowej 8, pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30.

Zgodnie z rozporządzeniem, świadczenie przyznawane będzie na każde dziecko, raz w roku, bez względu na dochód rodziny. Przysługiwać będzie na dzieci uczące się, do ukończenia 18 lat (lub do 20 roku życia, jeśli będą kontynuować naukę w szkole, którą rozpoczęły przed 18 urodzinami). W przypadku dzieci niepełnosprawnych świadczenie będzie wypłacane do ukończenia 24. roku życia.

Ustalenie prawa do wyprawki oraz jej wypłata następują na wniosek rodzica, opiekuna lub dyrektora placówki. Wniosek składa się w urzędzie gminy lub miasta właściwym ze względu na miejsce zamieszkania osoby ubiegającej się o świadczenie Dobry start.

O przyznaniu świadczenia zostaniemy poinformowani mailem lub osobiście w urzędzie – ale odebranie pozytywnej odpowiedzi nie będzie konieczne do pobierania świadczenia. W odpowiednim czasie pieniądze po prostu wpłyną na konto.

Wypłata wyprawek w skali kraju ma kosztować w tym roku 1,4 mld zł.

Więcej informacji na temat świadczenia oraz wzory dokumentów niezbędnych przy składaniu wniosku znajduje się na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie w zakładce „Świadczenie Dobry start” http://www.mopr.chelm.pl/index.php?go=300_plus.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA