REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
300+ na wyprawkę szkolną – są już pierwsze wnioski
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Prawie 2,4 tys. rodziców z Chełma i okolicznych powiatów wystąpiło już o świadczenie Dobry Start 300+. Przypomnijmy: od tego roku wnioski są tylko elektroniczne, a wypłaty tylko na rachunek bankowy.

Reklama

Rodzice mogą składać wnioski o 300 zł na wyprawkę szkolną dla dzieci od 1 lipca do 30 listopada. Wniosek mogą przesłać jednym z trzech kanałów, przez: Platformę Usług Elektronicznych ZUS (PUE), portal Emp@tia (empatia.mpips.gov.pl) albo bankowość elektroniczną.

W ciągu pierwszych pięciu dni mieszkańcy Chełma i powiatu chełmskiego złożyli ponad 1,5 tys. wniosków na 2,2 tys. dzieci. W powiecie krasnostawskim było to odpowiednio: 446 wniosków na 661 dzieci, a we włodawskim: 389 wniosków na 563 dzieci.

SMS z numeru 2075

Status swojego zgłoszenia każdy uprawniony może sprawdzić w PUE ZUS. Dlatego instytucja automatycznie tworzy profil w PUE dla rodzica, który go jeszcze nie miał, a przesłał wniosek przez portal Emp@tia lub bank.
ZUS przekazuje potwierdzenie rejestracji profilu w PUE na adres e-mail rodzica. A na jego numer telefonu wysyła SMS-em jednorazowe hasło do logowania. Hasło przychodzi z numeru 2075.

Gdzie po pomoc?

Osobom, które nie radzą sobie z rejestracją konta w PUE i złożeniem wniosku o 300+, pomogą pracownicy ZUS. Z ich pomocy można skorzystać w placówkach Zakładu i na infolinii pod numerem 22 290 22 02 (czynna od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00 –15:00).

Urzędnicy ZUS pojawią się też na dyżurach w mniejszych miejscowościach – w placówkach Poczty Polskiej, KRUS, urzędów miast i gmin. Informacje o dyżurach na najbliższe dni są na bieżąco aktualizowane w kalendarium na stronie internetowej ZUS, w zakładce o programie Dobry Start.

Najbliższe dyżury:

MiejsceTermin
Placówka Terenowa KRUS w Krasnymstawie

Pl. 3-go Maja 2

12 lipca

i 15 lipca

w godz. 9:00-13:00

Urząd Pocztowy w Żółkiewce-Osadzie

ul. Hetmana Żółkiewskiego 25

13 lipca

w godz. 9:00-12:00

Urząd Pocztowy w Wojsławicach

ul. Rynek 86B

16 lipca

w godz. 11:00-14:00

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama