REKLAMA
,
300+ na wyprawkę szkolną – są już pierwsze wnioski
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Prawie 2,4 tys. rodziców z Chełma i okolicznych powiatów wystąpiło już o świadczenie Dobry Start 300+. Przypomnijmy: od tego roku wnioski są tylko elektroniczne, a wypłaty tylko na rachunek bankowy.

Reklama

Rodzice mogą składać wnioski o 300 zł na wyprawkę szkolną dla dzieci od 1 lipca do 30 listopada. Wniosek mogą przesłać jednym z trzech kanałów, przez: Platformę Usług Elektronicznych ZUS (PUE), portal Emp@tia (empatia.mpips.gov.pl) albo bankowość elektroniczną.

W ciągu pierwszych pięciu dni mieszkańcy Chełma i powiatu chełmskiego złożyli ponad 1,5 tys. wniosków na 2,2 tys. dzieci. W powiecie krasnostawskim było to odpowiednio: 446 wniosków na 661 dzieci, a we włodawskim: 389 wniosków na 563 dzieci.

SMS z numeru 2075

Status swojego zgłoszenia każdy uprawniony może sprawdzić w PUE ZUS. Dlatego instytucja automatycznie tworzy profil w PUE dla rodzica, który go jeszcze nie miał, a przesłał wniosek przez portal Emp@tia lub bank.
ZUS przekazuje potwierdzenie rejestracji profilu w PUE na adres e-mail rodzica. A na jego numer telefonu wysyła SMS-em jednorazowe hasło do logowania. Hasło przychodzi z numeru 2075.

Gdzie po pomoc?

Osobom, które nie radzą sobie z rejestracją konta w PUE i złożeniem wniosku o 300+, pomogą pracownicy ZUS. Z ich pomocy można skorzystać w placówkach Zakładu i na infolinii pod numerem 22 290 22 02 (czynna od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00 –15:00).

Urzędnicy ZUS pojawią się też na dyżurach w mniejszych miejscowościach – w placówkach Poczty Polskiej, KRUS, urzędów miast i gmin. Informacje o dyżurach na najbliższe dni są na bieżąco aktualizowane w kalendarium na stronie internetowej ZUS, w zakładce o programie Dobry Start.

Najbliższe dyżury:

MiejsceTermin
Placówka Terenowa KRUS w Krasnymstawie

Pl. 3-go Maja 2

12 lipca

i 15 lipca

w godz. 9:00-13:00

Urząd Pocztowy w Żółkiewce-Osadzie

ul. Hetmana Żółkiewskiego 25

13 lipca

w godz. 9:00-12:00

Urząd Pocztowy w Wojsławicach

ul. Rynek 86B

16 lipca

w godz. 11:00-14:00

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA