REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Powstanie miejski e-portal
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Urząd Miasta stara się o dotację unijną na miejski portal. Będzie to platforma internetowa, dzięki której mieszkańcy zyskają łatwiejszy dostęp do informacji publicznej.

Inwestycja ma kosztować prawie 6 mln złotych. Większość, bo 5 milionów zł ma pochodzić z unijnego dofinansowania (Regionalny Program Operacyjny). Pieniądze mają być przeznaczone na kompleksową przebudowę strony internetowej urzędu miasta, modernizację sieci informatycznej, wymiany infrastruktury na światłowodową oraz uruchomienie e-portalu pod roboczą nazwą Moje Miasto.

Reklama

Zakres funkcjonowania tej witryny będzie szeroki. Będą tam pojawiały się informacje o podatkach, o sprawach które załatwia się w urzędzie, informacje odnośnie obiegu dokumentów czy placówek oświatowych. Rodzice będą mogli nawet podejrzeć frekwencję dziecka w szkole – mówi Roland Kurczewicz, pełnomocnik Prezydent Agaty Fisz.

Chełmski wniosek otrzymał maksymalną liczbę punktów i został zakwalifikowany do unijnego dofinansowania.  Pierwsze prace rozpoczną się najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Panie Mateusza znowy daje się Pan wkręcić. Miasto wygrało projekt z RPO WL z cyfryzacji ale to nie to.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama