REKLAMA
,
Seniorka nie dała się oszukać
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Czujnością wykazała się 82-letnia chełmianka. Nie dała się omamić mężczyźnie, który podawał się za policjanta i nakłaniał ją do przelania pieniędzy.

Reklama

Na numer telefonu stacjonarnego 82-letniej chełmianki zadzwonił w czwartek (21 stycznia) nieznany mężczyzna. Przedstawił się jako oficer Centralnego Biura Śledczego Policji. Poinformował o prowadzonej przez policjantów akcji mającej ujawnić oszustów działających w banku. Wypytywał przy tym o pieniądze, które kobieta ma na rachunku. Nakłaniał następnie do ich przelania na wskazany przez niego rachunek.

82-latce cała rozmowa wydała się bardzo podejrzana. Nie będąc przekonaną, że faktycznie rozmawiała z policjantem w stopniu oficera, zamiast do banku, poszła do chełmskiej komendy powiadomić o całym zdarzeniu. Seniorka wykazała się czujnością i rozsądkiem, co uchroniło ją przed utratą pieniędzy.

Policjanci przestrzegają przed oszustami wyłudzającymi pieniądze popularną ostatnio metodą „na policjanta” czy też „na wnuczka”. W przypadku tego typu telefonów nie warto podejmować pochopnych decyzji o przekazaniu pieniędzy. Najlepiej jest zakończyć rozmowę i poradzić się najbliższych. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, należy skontaktować się z numerem alarmowym 112 i poprosić o pomoc.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • A co jeszcze zrobili policjanci oprócz tego że wysłuchali babcię?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA