REKLAMA
,
Absolutorium dla prezydenta
Absolutorium dla prezydenta
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zgodnie z powszechnymi przewidywaniami Rada Miasta udzieliła wczoraj prezydentowi Jakubowi Banaszkowi absolutorium. Za  przyjęciem stosownej uchwał głosowało 17 radnych.

Reklama
Rada Miasta Chełm udzieliła dziś wotum zaufania Prezydentowi Jakubowi Banaszkowi, bez większej dyskusji na temat przedstawionego przez niego Raportu o stanie miasta. Głos zabrali zaledwie trzej radni – Marek Sikora i Tomasz Otkała, T. Kazimierczak. Jak już pisaliśmy do debaty nie zgłosił się ani jeden mieszakaniec miasta. W reultacie  za udzieleniem prezydentowi wotum zaufania głosowało 20 radnych. Trzej radni nie wzięli udziału w głosowaniu (M. Sikora, R. Dżaman i D. Grabczuk).
Radni zajęli się również kwestią oceny jakości wykonania budżetu miasta w roku 2019, czyli udzieleniem absolutorium Prezydentowi Miasta Chełm. Tutaj głosy rozłożyły się inaczej. Za głosowało 17 radnych, wstrzymało się dwoje (A. Fisz, S. Mościcki), a 4 nie głosowało (R. Dżaman, D. Grabczuk, E. Rożek i P. Malinowski). Przebieg dyskusji i głosowania zobaczycie tutaj.
Oba głosowania jednoznacznie potwierdzają, że prezydent Banaszek ma ogromny komfort rządzenia miastem – opozycji w radzie praktycznie nie ma. Tym samym polityczne rozgrywki nie powinny mu przeszkadzać w realizacji wyborczego programu.
 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA