REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Adamów. Kilkanaście niewybuchów przy torach
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

18 niewybuchów znaleziono w miniony weekend na terenie gminy Rejowiec. Wszystkie były w pobliżu nasypu przy torach kolejowych. Wojskowi zabrali je do neutralizacji.

Informację o znalezieniu niewybuchów w miejscowości Adamów (gmina Rejowiec) dyżurny komendy otrzymał w sobotę rano (4 grudnia). Natknął się na nie mężczyzna wykonujący prace ziemne w rejonie nasypu kolejowego.

Reklama

Policjanci zabezpieczali wskazane miejsce do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Jak się okazało, były to pociski artyleryjskie pochodzące z okresu II Wojny Światowej w ilości 18 sztuk oraz czep i łuska pocisku. Wszystkie militaria zostały zabezpieczone przez żołnierzy i zabrane do neutralizacji.

Funkcjonariusze wciąż przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności w przypadku znalezienia tego typu przedmiotów. Przede wszystkim nie dotykajmy ich i nie przemieszczajmy. Jak najszybciej zadzwońmy do najbliższej jednostki Policji.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • W latach osiemdziesiątych wojsko wykopało sporą ilość tego żelastwa właśnie na łące przy nasypie kolejowym w okolicy Adamowa i Zawadówki. Nawet torowisko czasowo przestawiono nieco w bok, bo się też okazało, że na całkiem niedużej głębokości pod torami zalegała amunicja artyleryjska. Prawdopodobnym jest, że przez wysoki poziom wód podskórnych nie wszystko mogło się udać wydostać z bagiennej łąki opodal nasypu. Część amunicji na przestrzeni lat od czasu wojny mogła poprostu głęboko zatonąć w podmokłym i grząskom terenie.

  No votes yet.
  Please wait...
 • W czasie wojny został tam wysadzony pociąg z amunicją

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama