REKLAMA
,
Adamów. Kilkanaście niewybuchów przy torach
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

18 niewybuchów znaleziono w miniony weekend na terenie gminy Rejowiec. Wszystkie były w pobliżu nasypu przy torach kolejowych. Wojskowi zabrali je do neutralizacji.

Informację o znalezieniu niewybuchów w miejscowości Adamów (gmina Rejowiec) dyżurny komendy otrzymał w sobotę rano (4 grudnia). Natknął się na nie mężczyzna wykonujący prace ziemne w rejonie nasypu kolejowego.

Reklama

Policjanci zabezpieczali wskazane miejsce do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Jak się okazało, były to pociski artyleryjskie pochodzące z okresu II Wojny Światowej w ilości 18 sztuk oraz czep i łuska pocisku. Wszystkie militaria zostały zabezpieczone przez żołnierzy i zabrane do neutralizacji.

Funkcjonariusze wciąż przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności w przypadku znalezienia tego typu przedmiotów. Przede wszystkim nie dotykajmy ich i nie przemieszczajmy. Jak najszybciej zadzwońmy do najbliższej jednostki Policji.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • W latach osiemdziesiątych wojsko wykopało sporą ilość tego żelastwa właśnie na łące przy nasypie kolejowym w okolicy Adamowa i Zawadówki. Nawet torowisko czasowo przestawiono nieco w bok, bo się też okazało, że na całkiem niedużej głębokości pod torami zalegała amunicja artyleryjska. Prawdopodobnym jest, że przez wysoki poziom wód podskórnych nie wszystko mogło się udać wydostać z bagiennej łąki opodal nasypu. Część amunicji na przestrzeni lat od czasu wojny mogła poprostu głęboko zatonąć w podmokłym i grząskom terenie.

  No votes yet.
  Please wait...
 • W czasie wojny został tam wysadzony pociąg z amunicją

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA