REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Afera z podpisami
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ledwie tydzień minął od złożenia przez Komitet „Nasz Chełm” listy ponad 1100 podpisów w sprawie zmiany Statutu Miasta. Zmiana miała polegać na zmniejszeniu liczby wymaganych podpisów pod wnioskiem inicjatywy obywatelskiej. Obecnie jest to 750, a mieszkańcy za pośrednictwem „Naszego Chełma” chcą, aby wystarczyło już 250 podpisów. Niestety, już pojawiły się problemy.

Reklama

Do przedstawicieli inicjatywy „Nasz Chełm” wpłynęło 11 wniosków z prośbą o wykreślenie podpisów ich autorów z list poparcia. Jak zaznaczają w swoich listach, zostali wprowadzeni w błąd i nie wiedzieli, co tak naprawdę podpisują.

Komitet otwarcie przyznaje, że szanuje prawo każdego do zmiany poglądów, jednak ten konkretny przypadek wymaga zwrócenia uwagi na szczegóły. Wszystkie oświadczenia zostały złożone już po przekazaniu projektu do Urzędu Miasta. Ponadto, większość z nich zawiera identyczną treść, a wszystko wskazuje na to, że część pochodzi z jednego źródła – argumentują członkowie „Naszego Chełma”.

W związku z tą sytuacją przedstawiciele Komitetu wysłali do mediów, w tym do naszej redakcji, oficjalne oświadczenie, w którym opisują całe zajście. Piszą w nim, że w nadesłanych do Komitetu listach pojawiają się liczne błędy składniowe, brakuje także rzeczowych uzasadnień. Ponadto, jak czytamy w piśmie, osoby, które przesłały swoje zastrzeżenia nie są przypadkowe, a cała akcja sprawia wrażenie zorganizowanej. Przedstawiciele Komitetu uważają to za uwłaczające nie tylko dla ludzi, którzy dobrowolnie podjęli się zebrania podpisów, ale przede wszystkim dla ponad 1100 mieszkańców naszego miasta, którzy wyrazili poparcie dla inicjatywy.

Aby wyjaśnić sprawę, przedstawiciele Komitetu podjęli się trudu dotarcia do osób, które zgłosiły swoje zastrzeżenia. W tym celu wysłali do autorów nadesłanych oświadczeń list z prośba o uszczegółowienie swoich wątpliwości.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • A ja jako mieszkaniec Chełma, chce wiedzieć co takiego pożytecznego zostało w Chełmie po projektach realizowanych przez Panią Bielecką i spółkę

  No votes yet.
  Please wait...
  • A Budżet Obywatelski to ” pies”! A Ty masz jakieś osiągnięcie na niwie społecznej?

   No votes yet.
   Please wait...
  • A może by tak zapytać, co zostało ze współpracy Pani Fisz z niejakim Jarosławem S. ? To dopiero byłoby ciekawe. Swoją drogą – trzymam kciuki za Nasz Chełm. Mają słuszne i celne inicjatywy. Niezależnie już od tego, kto i z jakiej strony ich wspiera politycznie.

   No votes yet.
   Please wait...
  • I ja również. A Nasz Chełm to prymitywne politykierstwo będące przykrywką do PO z którą P. Bielecka jest powiązana. Obłuda

   No votes yet.
   Please wait...
 • A ja jako mieszkaniec Chełma chcę , żeby Pan MIKUS, ten który za rządów Pana Bajki zamienił działki i zyskał na tym grubą kasiorkę – zniknął wreszcie z naszego Miasta…

  No votes yet.
  Please wait...
  • Coś ściemniaś ” kolo”! Coś nie widać żeby P. Mikus opływał w dostatki przez te 20 ostatnich lat! Jak odchodził Prezydent Bajko,( lata 90-te) to miasto Chełm było zadłużone na …. coś ok milion złotych, a teraz? To co teraz mamy to w zasadzie jego zasługa/pomysły: Hala sportowa, Projekt ” Starówka 2000 „, oczyszczalnia ścieków itd. Póżniej przyszedł „wspaniały” Prezydent z SLD Dżaman i łącznie z Matuszczakiem „zafundowali nam” kostke na starówce i krzesełka na stadionie za, coś 60 milionów złotych! Pani Prezydent ” rybka ” dołożyła kolejne 60 milionów , za co wybudowała nam kilka „wysepek” na Lubelskiej”! Za taką ” kasę”, to ta kostka powinna być z ” różowego marmuru pokryta złotem „. No i teraz zafundujemy sobie coś za 30 milionów złotych „akwapark” gdzie znajdą zatrudnienie ” znajome królika”. Istna ” druga Grecja”.
   A gdzie Partenon? Masz jeszcze jakieś pytania, może?

   No votes yet.
   Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama