REKLAMA
,
Agencja Rozwoju Przemysłu inwestuje w Chełmie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Hub Logistyczny czyli miejsce przeładunku towarów powstanie w Chełmie. Z ostatnim dniem minionego roku miasto na ten cel sprzedało Agencji Rozwoju Przemysłu 10-hektarową działkę.

Reklama

Działkę przy ul. Wschodniej Agencja Rozwoju Przemysłu kupiła za ponad 4 mln zł. Nieruchomość jest położona w strefie przemysłowej, przy linii kolejowej i ma być zagospodarowana pod kątem magazynowania oraz dystrybucji towarów eksportowanych i importowanych zza wschodniej granicy.

W podpisaniu aktu notarialnego uczestniczyli: z ramienia UM Chełm, dyrektor Departamentu Geodezji, Kartografii, Nieruchomości, Architektury i Budownictwa Radosław Wnuk, zaś ARP reprezentował Zygmunt Cholewiński, wicedyrektor tarnobrzeskiego oddziału instytucji (na zdjęciu po lewej).

Jeśli plany dojdą do skutku, będzie to już druga duża inwestycja Agencji Rozwoju Przemysłu w Chełmie. W maju 2019  roku miasto podpisano z ARP list intencyjny w sprawie powołania spółki PKP Linia Chełmska Szerokotorowa, która ma rozwinąć usługi logistyczne oraz wzmocnić potencjał kolejowy regionu w oparciu o infrastrukturę linii szerokotorowej i terminali przeładunkowych.

Obie inwestycje będą się uzupełniać i są od siebie zależne. Władze miasta spodziewają się, że zarówno LChS, jak i HUB logistyczny, czyli powierzchnie magazynowe oraz infrastruktura towarzysząca, przyczynią się do zwiększenia przewozu i przeładunku towarów oraz do wzrostu logistycznych usług komplementarnych, a tym samym do gospodarczego rozwoju miasta i regionu.

Napisz komentarz
 • Prokurator Robert Scurvy

  Panie Sawa obywatela sie slucha i szanuje. Przez 30 lat bylismy wolni teraz juz przynajmniej połowa jest niewolnikami za… za miske ryzu i zindoktrynowanych ale ciagle ta drugo polowa jest jeszcze wolna, hehe

 • Prokurator Robert Scurvy

  Jezeli jestes zawiedzony wlasna postawa obywatelska to bedzie jeszcze gorzej. Teraz bedzie jak w czasach komunistycznych gdy wypaczano pojecie obywatelskosci. Bedzisz nazwany obywatelem ale w praktyce niewolnikiem ktory ma za… za miske ryzu. Jeszcze tylko trzeba przystosować prawo pod ta komunistyczna wizje obywatelskosci bo to obecne jeszcze pozwala myslec, hehe.
  Do szczescia brakuje takze uzbrojenia zindoktrynowanej formacji paramilitarnej i obozow koncentracyjnych dla malkontentow a ty masz dosyć bo ktos nie rozumie twoich inicjatyw.
  Oczywiscie na koncu przyjdzie czas na zydow albo obszarnikow i bedzie nim ten ktory stoi po drugiej stronie jak zawsze, hehe

  • Moja obywatelskość trzyma się dobrze,lecz jestem naiwny,bo dziwi mnie,że po 30 latach tylu niewolników,a tak mało OBYWATELI.

 • Prokurator Robert Scurvy

  Ja bym to raczej potraktowal jako kradziez wlasnosci intelektualnej ale ze autorak artykulu lojalnie napisala kto jest autorem koncepcji rekonstrukcji i poruszyla dosc kontrowrrsyjna przynaleznosc do Grodow Czerwienski, zona ptraktowala to z przymrozeniem oka, hehe

  • Ja po ponad roku zgłaszania rozmaitych projektów i braku konkretnych odpowiedzi idę chyba na emeryturę obywatela.Mam dość.

 • Prokurator Robert Scurvy

  Dlaczego grecki? Raczej kregu kultury chrzescijnskiej sprzed podzialu chrzescijanstwa wiec szybciej bizantynski.
  Mysle ze niezwiazany z grodami czerwienskimi bo raczej forteca obronna wieza w Stolpiu nie byla ale tak sobie wlaczyli wydawcy tamtego opracowania. Na zasadzie ze jedna kontrowersyjna pani archeolog z Chelma akurat miała dostep do analizy konserwatorskiej zony z dosc bogato opisanym tlem historycznym. Oczywiecie trudno taka teorie jednoznacznie odrzucic …. po tylu latach, hehe

 • Czy wieża to grody czerwienskie,czy może jednak zabytek grecki?

 • Prokurator Robert Scurvy

  Prof. Buko ma ambicje odtworzenia malego biskupina ktorego raczej nie bylo. Wieza to tylko pretekst, hehe
  Co do komitetu watpie żeby mial jakieś samodzielne kompetencje. Nadzor i tak bedzie mial konserwator zabytkow.
  Beda wytyczne i tego musi sie trzymac inwestor , zadnego consensusu.
  Pewnie niewiele bedzie miejsca na basniowe fantazy, hehe

 • Po prostu dbajmy o czas,jak jest temat,to trzeba siąść do tematu.Na moje oko wersja Buko ma sens,ale nie jestem zwodowcem.
  Problem w znacznym stopniu polega na działaniu biurokratycznym – w stylu jak jest problem to się zbiera komitet i naradza do us….. śmierci.

 • Prokurator Robert Scurvy

  Panie Sawa, zawsze mozesz zobaczyc rekonstrukcje zaproponowana przez prof. Buko ale jest tez takie opracowanie o fortyfikacjach na tzw szlaku Grodow Czerwienski i tam jest propozycja rekonstrukcji wg wizji mojej zony. Obecnie i tak brakuje najwazniejszej kamiennej czesci wiezy ktora czesciowo poszla chocby na kosciol na Podgorzu wiec nie wiem w jakim kierunku pojdzie sama rekonstrukcja drewnianej nadbudowy. Czy bedzie to tylko zabezpieczenie w nawiazaniu czy proba rekonstrukcji?
  Oczywiscie zycze duzo zdrowia zeby mogl Pan zobaczyc, mam nadzieje chwilowo nigdzie sie nie wybiera, hehe.

 • Prokurator Robert Scurvy

  Panie Sawa , my to na pewno nie wiele mozemy przyspieszyc. Mysle ze kluczowy teraz jest wójt Kociuba. Otwartym pytaniem pozostaje czy trzeba przyspieszac?

  • Czas to pojęcie względne.A ewangelicznie – po owocach ich poznacie.Jak byłem młody,to nawet 5 lat to było mało,teraz rok to długo.

 • Prokurator Robert Scurvy

  Co do przykrycia dachem wiezy w Stolpiu moja zona absolutnie wypowiedziala sie za ta koncepcje. Poniewaz wie co mowi to Pan w naszej dyskusji byles blizszy prawdy, hehe
  Gratuluje.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA