REKLAMA
,
Akademia w muzeum
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Na wykłady z cyklu Akademia Niepodległości zapraszamy do Krasnegostawu. W Muzeum Regionalnym będzie okazja spotkania ze znanymi historykami.

Reklama

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie oraz Muzeum Regionalne w Krasnymstawie zapraszają we wtorek 27 lutego na wykłady z cyklu Akademia Niepodległości.
Będzie okazja spotkania z prof. Marcinem Kruszyńskim, który wygłosi wykład „Polski wiek XIX – wiek powstań” oraz z dr hab. Tomaszem Panfilem, który opowie o Józefie Piłsudskim jako twórcy niepodległości.

Pierwsze spotkanie zaplanowano na godz. 12 z myślą o młodzieży szkolnej. Drugie rozpocznie się o godz. 17 i będzie otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Miejsce: refektarz krasnostawskiego muzeum, ul. Piłsudskiego 5a.

***

Akademia Niepodległości jest ogólnopolskim 4-letnim (od grudnia 2017 do połowy 2021 roku) projektem Instytutu Pamięci Narodowej. To cykl spotkań w formie wykładów przedstawiających drogę Polski do niepodległości, budowę nowej państwowości i syntetyczny bilans dwudziestolecia. Wykłady są poszerzone o wątek lokalnych wydarzeń. Przekazują wiedzę historyczną i prezentują godne naśladowania postawy patriotyczne. Projekt uzyskał Narodowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA