REKLAMA
,
Akademik oficjalnie otwarty
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Nowoczesny akademik Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie został oficjalnie otwarty. W uroczystości udział wziął wicepremier Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Reklama

Z satysfakcją oddajemy ten budek w ręce studentów. Staraliśmy się zapewnić wysoki standard wyposażenia oraz odpowiednie warunki, które będą sprzyjały nauce. Dlatego mamy nadzieję, że nasz akademik będzie traktowany niczym drugi dom – powiedział rektor uczelni, dr hab. inż. Arkadiusz Tofil.

Akademik powstał w obiekcie należącym do PWSZ w Chełmie przy ulicy Nowy Świat 3. Do dyspozycji studentów oddano 1-, 2- i 3-osobowe pokoje wyposażone w aneks łazienkowy. Dodatkowo znajdują się tutaj również kuchnie i  pokoje tzw. cichej nauki, gdzie młodzież w spokoju może przygotowywać się do zajęć. Na terenie akademika jest także dostępna sieć telewizyjna oraz Internet szerokopasmowy.

Łączny koszt inwestycji to około 7 mln złotych. Budowa akademika nie byłaby możliwa bez ministerialnej dotacji, która w sumie wyniosła 6,3 mln zł.

– Z roku na rok liczba studentów na naszej uczelni powiększa się. Coraz częściej są to osoby, które przyjeżdżają aż z drugiego końca Polski, dlatego akademik w naszym mieście był bardzo potrzebny. Cieszę się, że od dziś nasza Uczelnia może zapewnić tym młodym ludziom możliwość skorzystania z Domu Studenta – dodał rektor.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA