REKLAMA
,
Akcja „drogówki” z dronem
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dwie godziny i 11 ujawnionych wykroczeń popełnionych przez kierowców. Wczoraj drogi powiatu chełmskiego kontrolował dron.

Wczoraj (3 marca) na drodze krajowej numer 12 w miejscowości Chojno Nowe Pierwsze (gm. Siedliszcze) funkcjonariusze „drogówki” prowadzili kontrole z wykorzystaniem drona. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie kontrolowali z powietrza zachowania kierowców na drodze. A jednocześnie w obu kierunkach drogi były patrole policjantów chełmskiej drogówki.

Reklama

W ciągu dwóch godzin funkcjonariusze ujawnili 11 wykroczeń. Wszystkie zauważyli z powietrza i zarejestrowali, a kierujących pojazdami zatrzymali do kontroli. Jedno z nagrań obrazuje moment wyprzedzania kilku pojazdów, w tym ciężarowego, przez trzy inne samochody osobowe w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz wyprzedzania.
Wszystkie trzy auta zatrzymano do kontroli drogowej, a kierujący ponieśli konsekwencje.

Kierowcy nie kryli zaskoczenia sytuacją, bo nie spodziewali się obserwacji z powietrza.

Były to pierwsze tego typu działania na drogach powiatu chełmskiego. Jednak mając na względzie bezpieczeństwo ruchu drogowego będą one na pewno powtarzane – informuje komisarz Ewa Czyż z KMP w Chełmie.

Napisz komentarz
 • Nareszcie drogówka wykazała się kreatywnością. Tylko nieszablonowe działania będą efektywne. Panowie policjanci pójdźcie dalej. Zapraszam Was z dronem nad ulicę Lubelską w Chełmie. Tam już zaczęli szaleć motocykliści i „dziurawe tłumiki” . Efekt będzie gwarantowany.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA