REKLAMA
,
Aktywnie i bezpiecznie – Dzień Seniora w Chełmie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

26 października obchodzimy „Dzień Seniora”. Co się będzie działo w Chełmie?

Reklama

Jak podwyższyć emeryturę? Jak działa waloryzacja świadczeń? Eksperci odpowiedzą na te pytania 26 października, podczas „Dnia Seniora”. Będzie też muzyczne przedstawienie i bezpłatne badania.

Warto organizować takie wydarzenia, żeby przybliżyć społeczeństwu, że osoby starsze są jego ważną częścią, coraz liczniejszą. Dzięki nowym lekom, dbaniu o zdrowie, seniorzy są nadal sprawni, nie tylko fizycznie, ale i intelektualnie. I chcieliby jeszcze służyć społeczeństwu, przekazać swoją wiedzę młodszemu pokoleniu, szczególnie o tradycji regionu i rodziny – podkreśla Alina Gucma z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów (na zdjęciu).

W tym roku hasło „Dnia Seniora” brzmi: „Aktywnie i bezpiecznie”. Akcję organizuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wydarzenie odbędzie się w Inspektoracie ZUS w Chełmie, przy al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 8. Początek o godz. 11.
Uczestnicy spotkania dowiedzą się, jak działa waloryzacja emerytur i rent. Następnie zobaczą przedstawienie „Staropolskie wesele – obrzędy i przyśpiewki weselne”, które przygotowała grupa teatralno-muzyczna „Swojska Nuta”, we współpracy z Urzędem Gminy Rejowiec Fabryczny.
Na miejscu będzie można skorzystać także z darmowych badań: pomiaru ciśnienia, poziomu cukru i cholesterolu oraz badania w kierunku osteoporozy. Badania zapewni Miejski Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Chełmie.

Szczegółowy harmonogram „Dnia Seniora” można znaleźć na stronie internetowej www.zus.pl/senior.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA