REKLAMA
,
Akwarelowe podróże
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

„Obrazki z podróży” to nowa wystawa w krasnostawskim muzeum. Julian W. Psujek pokaże swoje prace, dla których tematem było rodzinne miasto, ale także widoki z podróży po USA.

Muzeum Regionalne w Krasnymstawie zaprasza na wernisaż wystawy akwareli „Obrazki z podróży” autorstwa Juliana W. Psujka. Zapraszamy w piątek, 6 marca, godz. 18.00 (ul. Piłsudskiego 5a). Wstęp wolny!

Reklama

Julian W. Psujek to pochodzący z Krasnegostawu malarz akwarelista. W roku 1983 artysta opuścił rodzinne miasto i wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Wyjazd był impulsem, który dał początek działalności malarskiej. W tym czasie powstały pierwsze akwarelowe krajobrazy rodzinnych stron.
Akwarela jest techniką niezwykle trudną. Farba wodna wymaga wyjątkowego skupienia, wyczucia koloru, precyzji i przede wszystkim planu. Obrazy zgromadzone na krasnostawskiej wystawie sprawiają wrażenie lekkich, namalowanych z wielką swobodą.

„Obrazki z podróży” to zarówno tytuł, jak i myśl przewodnia ekspozycji. Artysta prezentuje 23 prace, których tematem jest tak rodzinny Krasnystaw, jak też widoki ze Stanów Zjednoczonych, utrwalone w pamięci podczas licznych wypraw Pana Juliana.

Wystawę oglądać będzie można do 30 kwietnia na pierwszym piętrze Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA