REKLAMA
,
Aleja 3 Maja będzie dwupasmowa
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

We wtorek rozpoczyna się przebudowa Alei 3 Maja – informuje chełmski ratusz. Od skrzyżowania z Wojsławicką do Vendo Parku powstanie dwupasmowa droga stanowiąca część przyszłej, południowej obwodnicy Chełma.

Reklama

We wtorek (28 kwietnia) rozpocznie się budowa nowej nitki Alei 3 Maja w Chełmie. Na odcinku od skrzyżowania z ulicą Wojsławicką do skrzyżowania przy Vendo Parku powstanie dwupasmowa droga, która będzie częścią przyszłej, południowej obwodnicy Chełma.

Budowa nowej nitki Alei 3 Maja to I etap tego zadania. Potrwa co najmniej dwa miesiące. Roboty będą prowadzone poza jezdnią, także ruch odbywać się będzie jak do tej pory, bez specjalnych utrudnień dla kierowców.

Te pojawią się w kolejnych etapach prac.
Prawdopodobnie na początku lipca rozpocznie się budowa ronda u zbiegu Wojsławickiej, Mościckiego i 3 Maja.

Takie rozwiązanie zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo i usprawni ruch w tym miejscu – podkreśla Dominik Gil z Gabinetu Prezydenta Miasta.

Jednocześnie drogowcy przystąpią do przebudowy istniejącej „nitki” 3 Maja na odcinku objętym inwestycją. Przy okazji pobudowane zostaną nowe chodniki i ścieżka rowerowa. Trasa zyska nowe oświetlenie, infrastrukturę podziemną oraz oznakowanie.

Prace stanowią część inwestycji pn. „Budowa Alei 3 Maja wraz z rondem”. Jej koszt to ponad 5,5 mln złotych. Większość, bo 80 proc. wartości, została dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych.

Wykonawcą inwestycji  jest konsorcjum firm B.G. Construction Sp. z o.o. i PUH Bernadeta Kaleta z Wólki Tarnowskiej.
Finału budowy Alei 3 Maja wraz z rondem możemy się spodziewać na początku grudnia br.

***

Każda inwestycja drogowa w Chełmie cieszy.
Z drugiej strony, przy okazji pomysłu na budowę południowej obwodnicy miasta, pojawiło szereg wątpliwości związanych m.in. z ochroną ujęcia wody „Trubaków”, rezerwatu przyrody „Wolwinów” i całego lasu Borek, a wreszcie skutków inwestycji dla stacji uzdatniania i przepompownia wody „Strupin”. To ważne argumenty w obliczu nieuniknionego deficytu wody dla Chełma.

Więcej na ten temat przeczytacie na stronie Stowarzyszenia Nasz Chełm pod linkiem: http://naszchelm.eu/petla-na-szyi-miasta-i-jego-mieszkancow-czyli-dlaczego-projekt-budowy-poludniowej-obwodnicy-chelma-jest-kiepskim-pomyslem/

Napisz komentarz
 • Jak powiedział szef Banku Centralnego ” kasy mamy niezmierzone ilości” , czyli w bród! Więc można! Trzeba jednak przyzanć że drogi remontuje ,nie ma co wybrzydzać. Wziął się do roboty. Za Fisz to dopiero jakieś rondo by się zaczeło remotowań za 4 lata. Nawet dziury zaczął latać na wiosne a nie na jesieni. Czyli postep jest.

 • Kompletna bzdura. Sa ważniejsze zadania np ulica Mościckiego naprawiana poprzez zasypanie najwiekszych tylko dziur. kompletny brak parkingow nieuzasadnione wycinki drzew i wiele innych ale trzeba utopic kase w postkomunistyczne mrzonki

 • Co komuniści zaczęli to pisowscy skończą ale jedno i drugie bez wyobraźni.
  Dwupasmowa jezdnia w ruchu lokalnym ale póki jest na to kasa niech budują.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA