REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Aleja 3 Maja będzie dwupasmowa
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

We wtorek rozpoczyna się przebudowa Alei 3 Maja – informuje chełmski ratusz. Od skrzyżowania z Wojsławicką do Vendo Parku powstanie dwupasmowa droga stanowiąca część przyszłej, południowej obwodnicy Chełma.

Reklama

We wtorek (28 kwietnia) rozpocznie się budowa nowej nitki Alei 3 Maja w Chełmie. Na odcinku od skrzyżowania z ulicą Wojsławicką do skrzyżowania przy Vendo Parku powstanie dwupasmowa droga, która będzie częścią przyszłej, południowej obwodnicy Chełma.

Budowa nowej nitki Alei 3 Maja to I etap tego zadania. Potrwa co najmniej dwa miesiące. Roboty będą prowadzone poza jezdnią, także ruch odbywać się będzie jak do tej pory, bez specjalnych utrudnień dla kierowców.

Te pojawią się w kolejnych etapach prac.
Prawdopodobnie na początku lipca rozpocznie się budowa ronda u zbiegu Wojsławickiej, Mościckiego i 3 Maja.

Takie rozwiązanie zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo i usprawni ruch w tym miejscu – podkreśla Dominik Gil z Gabinetu Prezydenta Miasta.

Jednocześnie drogowcy przystąpią do przebudowy istniejącej „nitki” 3 Maja na odcinku objętym inwestycją. Przy okazji pobudowane zostaną nowe chodniki i ścieżka rowerowa. Trasa zyska nowe oświetlenie, infrastrukturę podziemną oraz oznakowanie.

Prace stanowią część inwestycji pn. „Budowa Alei 3 Maja wraz z rondem”. Jej koszt to ponad 5,5 mln złotych. Większość, bo 80 proc. wartości, została dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych.

Wykonawcą inwestycji  jest konsorcjum firm B.G. Construction Sp. z o.o. i PUH Bernadeta Kaleta z Wólki Tarnowskiej.
Finału budowy Alei 3 Maja wraz z rondem możemy się spodziewać na początku grudnia br.

***

Każda inwestycja drogowa w Chełmie cieszy.
Z drugiej strony, przy okazji pomysłu na budowę południowej obwodnicy miasta, pojawiło szereg wątpliwości związanych m.in. z ochroną ujęcia wody „Trubaków”, rezerwatu przyrody „Wolwinów” i całego lasu Borek, a wreszcie skutków inwestycji dla stacji uzdatniania i przepompownia wody „Strupin”. To ważne argumenty w obliczu nieuniknionego deficytu wody dla Chełma.

Więcej na ten temat przeczytacie na stronie Stowarzyszenia Nasz Chełm pod linkiem: http://naszchelm.eu/petla-na-szyi-miasta-i-jego-mieszkancow-czyli-dlaczego-projekt-budowy-poludniowej-obwodnicy-chelma-jest-kiepskim-pomyslem/

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Jak powiedział szef Banku Centralnego ” kasy mamy niezmierzone ilości” , czyli w bród! Więc można! Trzeba jednak przyzanć że drogi remontuje ,nie ma co wybrzydzać. Wziął się do roboty. Za Fisz to dopiero jakieś rondo by się zaczeło remotowań za 4 lata. Nawet dziury zaczął latać na wiosne a nie na jesieni. Czyli postep jest.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Kompletna bzdura. Sa ważniejsze zadania np ulica Mościckiego naprawiana poprzez zasypanie najwiekszych tylko dziur. kompletny brak parkingow nieuzasadnione wycinki drzew i wiele innych ale trzeba utopic kase w postkomunistyczne mrzonki

  No votes yet.
  Please wait...
 • Co komuniści zaczęli to pisowscy skończą ale jedno i drugie bez wyobraźni.
  Dwupasmowa jezdnia w ruchu lokalnym ale póki jest na to kasa niech budują.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama