REKLAMA
,
Drogowcy zamknęli Aleję Przyjaźni
Drogowcy zamknęli Aleję Przyjaźni
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Drogowcy właśnie zamknęli Aleję Przyjaźni. Trwa przebudowa drogi krajowej nr 12 w granicach administracyjnych miasta. Od dzisiaj (20 czerwca) prace wkraczają w nowy etap, a kierowców obowiązują objazdy. Uważajcie na siebie!

Reklama

Drogowcy właśnie zamknęli Aleję Przyjaźni. To oczywiście w związku z kolejnym etapem przebudowy drogi krajowej nr 12. Czekają na nas więc poważne utrudnienia w ruchu. Jazda będzie możliwa jedynie objazdami. Uważajcie na znaki!

Drogowcy pracować teraz będą na odcinku od ronda ZWiN do ulicy Okszowskiej. Ruch będzie zamknięty w obu kierunkach. Kierowcy pojadą wyznaczonymi objazdami.
I tak, do ulicy Rampa Brzeska oraz Okszowskiej  dojedziemy drogą prowadzącą obok Castoramy, z wyjazdem pod wiaduktem w kierunku Okszowskiej i obok jednostki Straży Pożarnej w kierunku Rampy Brzeskiej.

Tiry wjadą do miasta

Z pewnością dużo większym utrudnieniem dla mieszkańców Chełma okaże się ruch tranzytowy. Tiry od ronda ZWiN  zostaną skierowane na objazd: Al. Armii Krajowej, Żołnierzy I Armii WP, Hrubieszowską, Litewską, Przemysłową, Kolejową, a stąd do Rampy Brzeskiej.

Na remontowanym odcinku utrzymany zostanie ruch dla Straży Pożarnej, dojazdy do posesji oraz punktów usługowo-handlowych.

Więcej na temat harmonogramu prac remontowych na DK 12 pisaliśmy m.in. tutaj.

Rejowiecka i Wschodnia

Na drogowców z firmy Budimex natkniemy się też na ulicy Rejowieckiej. Tu prace są znacznie zaawansowane – robotnicy układają już pierwszą warstwę masy bitumicznej. Z kolei nad linią kolejową w kierunku Włodawy, fachowcy ustawiają pierwsze podpory wiaduktu. Z niebytu wyłania się zarys nowego mostu na Uherce.

W przyszłym tygodniu zmotoryzowani winni przygotować się na kolejną zmianę na Rejowieckiej. Drogowcy przeniosą się z robotami na południową stronę ulicy, na odcinku od skrzyżowania ze Szpitalną do ronda im. Dmowskiego.

Z kolei na ulicy Wschodniej wciąż będzie obowiązywał ruch naprzemienny.

***

Przypomnijmy, przebudowa DK 12 w granicach administracyjnych Chełma obejmuje ulice: Podgórze, Rejowiecką, Al. Przyjaźni, Rampę Brzeską aż po ulicę Wschodnią, łącznie niemal 9 kilometrów drogi. Na odcinku tym pojawi się nie tylko nowa nawierzchnia, ale także nowe ronda, przystanki autobusowe, chodniki , ścieżki rowerowe i oświetlenie. Przebudowany zostanie most na Uherce i wiadukt w ciągu Al. Przyjaźni.

Finału inwestycji możemy się spodziewać do końca października 2021 roku.

Zdjęcia pochodzą z profilu Miasto Chełm.

Napisz komentarz
 • Złe oznakowania objazdów.
  Kierowcy z zagranicy zamiast wjeżdżać do Castoramy aby wyjechać z miasta wjeżdżają w Okszowską, w stronę Okszowa i bładzą. Może służby powinny się tym zająć. Jest weekend i nikt ze służb oczywiście nie pracuje.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Gospodarcze centrum dla młodych
  Absolutorium dla prezydenta
  Absolutorium dla prezydenta
  Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
  Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
  Waśniewskiego znowu przejezdna
  Raport o stanie Chełma
  REKLAMA