REKLAMA
,
W amfiteatrze niebawem ruszy remont
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wszystko już jest: umowa na dofinansowanie, dokumentacja projektowa i rozstrzygnięty przetarg na wykonawcę. Tylko tknąć, a ruszy modernizacja amfiteatru w Kumowej Dolinie.

Reklama

O planach miasta dotyczących remontu amfiteatru w Kumowej Dolinie piszemy od kilku lat. Nasze kolejne doniesienia budziły tyle samo entuzjazmu, co sceptycznych ocen ze strony Czytelników. Tym razem wszystko wskazuje na to, że na koniec tego roku zobaczymy amfiteatr w zupełnie nowej odsłonie.

Jak poinformowała na FB prezydent Agata Fisz, w minioną środę, w Lublinie, podpisała umowę na dofinansowanie projektu dotyczącego modernizacji amfiteatru w Kumowej Dolinie. Są to środki z funduszy europejskich, zaś całkowita wartość projektu to prawie 13 mln zł (dofinansowanie 85%).

Mając już dokumentację projektową, dofinansowanie oraz rozstrzygnięcie przetargu na wykonawcę, prace budowlane w „Kumówce” powinny ruszyć niebawem – czytamy na stronie prezydent.

Przetarg na modernizację obiektu wygrała chełmska firma „Perfekt”. Zaproponowała wykonanie prac za 11,7 mln złotych.
To będzie gruntowna modernizacja całego obiektu – z budynkiem, sceną, widownią i otoczeniem. Budynek i scena zyskają m.in. ocieplenie, nowe oświetlenie, nagłośnienie, sieć teleinformatyczną i inne niezbędne urządzenia techniczne. Na widowni jednorazowo zmieści się około 2,5 tys. widzów. Przy ogrodzonym i wkomponowanym w zieleń amfiteatrze ma też powstać parking i miejsce dla kamperów.
Dodatkowo powstać tam mają pracownie do prowadzenia zajęć i warsztatów twórczych, np. dla modelarzy czy strefa do rzeźbienia. Całość będzie dostępna dla osób niepełnosprawnych. W założeniach Kumowa Dolina ma być nowym ośrodkiem kultury dostępnym dla mieszkańców przez cały rok.

Prace budowlane mają się zakończyć jeszcze przed końcem tego roku.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Kto wie,bo ekipa nieudaczniko nie ma ochoty,a chyba nie wie.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Ile rocznie bedzie kosztowało utrzymanie i działanie.Mamy na to forsę?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA