REKLAMA
,
Anna Król najlepsza w Polsce
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Kolejna chełmska zapaśniczka zdobyła mistrzostwo Polski! To Anna Król, która okazała się najlepsza podczas Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Środzie Wielkopolskiej. Gratulujemy!

Reklama

Znakomitym przygotowaniem technicznym i taktycznym wykazała się w kategorii wagowej do 50 kg Anna Król. Podopieczna trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa po zwycięskich walkach eliminacyjnych i półfinałowych, w decydującej walce o tytuł mistrzyni Polski spotkała się z brązową medalistką Mistrzostw Europy Juniorek Beatą Przepiórką z Olimpijczyka Radom. Reprezentantka MKS Cement Gryf Chełm w tym pojedynku odniosła zwycięstwo przez poddanie przeciwniczki.

Drugi medal dla Chełma zdobyła Maria Świeczak, która do ścisłego finału awansowała po zwycięstwie nad dwoma przeciwniczkami. W walce finałowej Maria uległa reprezentantce kraju Alicji Czyżowicz z Orła Namysłów. I tak została wicemistrzynią Polski.

Reprezentanci Cementu Gryf Chełm w tegorocznym sezonie w Mistrzostwach Polski zdobyli 20 medali w różnych grupach wiekowych. Kolejne dwa do tego bogatego zbioru dołożyły właśnie Anna Król oraz Maria Świeczak podczas rozgrywanych Środzie Wielkopolskiej Młodzieżowych Mistrzostwach Polski (do 23 lat).
Zawody te objęte są systemem sportu młodzieżowego prowadzonego przez Ministerstwo Sportu. Podopieczne trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa do Chełma przywiozły także okazały puchar za zajęcie trzeciego miejsca w klasyfikacji drużynowej. Na wysoko punktowanym siódmym miejscu w kraju zawody ukończyła Dorota Struszewska.
W klasyfikacji wojewódzkiej, lubelskie po raz kolejny w tym roku w krajowym czempionacie zajęło pierwsze miejsce.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA