REKLAMA
,
Aplikacja „Kwarantanna domowa” jest obowiązkowa
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Z każdym dniem rośnie liczba objętych kwarantanną domową. To ci, którzy mieli kontakt z osobami zarażonymi koronawirusem. Policjanci przypominają więc o obowiązkach związanych z tą sytuacją. Chodzi nie tylko o zakaz opuszczania miejsca odbywania kwarantanny, ale także o obowiązek zainstalowania i używania aplikacji „Kwarantanna domowa”.

Reklama

W trakcie pandemii koronawirusa funkcjonariusze sprawdzają, czy objęci kwarantanną znajdują się pod wskazanym adresem i czy nie potrzebują pomocy. Zebrane informacje na bieżąco przekazują do służb sanitarnych i wojewodów.

Przypominają przy tym, że z obowiązkową kwarantanną domową wiąże się – od 1 kwietnia 2020 r. – dodatkowy obowiązek korzystania z aplikacji „Kwarantanna domowa”. Aplikacja jest do pobrania na telefony komórkowe w sklepach Google Play oraz App Store.

Za złamanie kwarantanny może zostać nałożona grzywna do 5 tysięcy złotych.

Z obowiązku tego zwolnione są wyłącznie osoby z dysfunkcją wzroku (niewidzące lub niedowidzące), a także ci, którzy właściwym służbom złożyli oświadczenie, że nie są abonentami lub użytkownikami sieci telekomunikacyjnej; albo nie mają urządzenia mobilnego umożliwiającego zainstalowanie tego oprogramowania.

Kto nie zainstaluje lub nie będzie używać aplikacji Kwarantanna domowa, może zostać ukarany grzywną lub naganą. Korzystanie z Aplikacji nie zwalnia z konieczności przestrzegania innych obowiązków. W szczególności chodzi o pozostawanie w miejscu odbywania kwarantanny oraz stosowanie się do poleceń służb.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Czy obowiązkowe jest posiadanie smartfona ?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Mieszkaniec Chelma

  Aplikacja jest obowiązkowa tylko dla osób które są obowiązane do kwarantanny.
  Jeżeli nie podamy numeru telefonu podczas nakładania obowiązku kwarantanny to nawet nie możemy zweryfikować samej aplikacji .
  Bądźmy precyzyjni.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA