REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Aplikacja „Kwarantanna domowa” jest obowiązkowa
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Z każdym dniem rośnie liczba objętych kwarantanną domową. To ci, którzy mieli kontakt z osobami zarażonymi koronawirusem. Policjanci przypominają więc o obowiązkach związanych z tą sytuacją. Chodzi nie tylko o zakaz opuszczania miejsca odbywania kwarantanny, ale także o obowiązek zainstalowania i używania aplikacji „Kwarantanna domowa”.

W trakcie pandemii koronawirusa funkcjonariusze sprawdzają, czy objęci kwarantanną znajdują się pod wskazanym adresem i czy nie potrzebują pomocy. Zebrane informacje na bieżąco przekazują do służb sanitarnych i wojewodów.

Przypominają przy tym, że z obowiązkową kwarantanną domową wiąże się – od 1 kwietnia 2020 r. – dodatkowy obowiązek korzystania z aplikacji “Kwarantanna domowa”. Aplikacja jest do pobrania na telefony komórkowe w sklepach Google Play oraz App Store.

Za złamanie kwarantanny może zostać nałożona grzywna do 5 tysięcy złotych.

Z obowiązku tego zwolnione są wyłącznie osoby z dysfunkcją wzroku (niewidzące lub niedowidzące), a także ci, którzy właściwym służbom złożyli oświadczenie, że nie są abonentami lub użytkownikami sieci telekomunikacyjnej; albo nie mają urządzenia mobilnego umożliwiającego zainstalowanie tego oprogramowania.

Kto nie zainstaluje lub nie będzie używać aplikacji Kwarantanna domowa, może zostać ukarany grzywną lub naganą. Korzystanie z Aplikacji nie zwalnia z konieczności przestrzegania innych obowiązków. W szczególności chodzi o pozostawanie w miejscu odbywania kwarantanny oraz stosowanie się do poleceń służb.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Co do aplikacji, to interesuje mnie ten temat – https://www.teleaudyt.pl/microsoft-365/microsoft-365-dla-firm/ Konkretnie chodzi o Office 365 dla firm. Ja do tego podchodzicie? Czy to jest zestaw, który zrobi różnicę? Doświadczenia?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Czy obowiązkowe jest posiadanie smartfona ?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Mieszkaniec Chelma

  Aplikacja jest obowiązkowa tylko dla osób które są obowiązane do kwarantanny.
  Jeżeli nie podamy numeru telefonu podczas nakładania obowiązku kwarantanny to nawet nie możemy zweryfikować samej aplikacji .
  Bądźmy precyzyjni.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *