REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
“Apostołowie” przechodzą lifting
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Widzieliście, jak opakowany został kościół Rozesłania Św. Apostołów w Chełmie? To dlatego, że właśnie trwa czyszczenie elewacji świątyni. A to dopiero początek prac renowacyjnych.

Reklama
Trwa czyszczenie elewacji frontowej kościoła pw. Rozesłania Św. Apostołów w Chełmie. Z budowli robotnicy usuwają glony, grzyby i inne zanieczyszczenia, np. ptasie odchody. Czyli wszystkie te rzeczy, które sprzyjają biodegradacji tynków, a przy tym emitują do atmosfery mitotoksyny i zarodniki szkodliwe dla zdrowia.

Po czyszczeniu, robotnicy przystąpią do naprawiania uszkodzonych tynków i elementów architektonicznych. Mury zostaną zabezpieczone specjalnym środkiem chemicznym eliminującym glony i grzyby. Elewacja zostanie też zaimpregnowana w taki sposób, by ograniczyć wsiąkanie wód opadowych.

Prace prowadzone są w ramach zadania „Remont elewacji frontowej Kościoła rzymskokatolickiego pw. Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie”. Pieniądze pochodzą z budżet miasta. Całkowity koszt tego zadania to 58 tys. zł. Z tego 37 847,55 zł stanowi dotacja celowa Miasta Chełm.
Remont ma się zakończyć do 30 listopada br.

To kolejne prace remontowe w parafii z zewnętrznym dofinansowaniem w ostatnim czasie. W ubiegłym roku za nieco ponad 300 tys. zł w kościele wykonano instalację systemu wykrywania i sygnalizacji pożaru, wraz z podłączeniem do monitoringu. 120 tys. zł na ten cel przyznał parafii Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama