REKLAMA
,
Aquapark nie upada, ale się restrukturyzuje
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmski Park Wodny przeżywa trudny czas, ale wbrew niepokojącym informacjom krążącym wśród mieszkańców miasta, nie jest w upadłości. Od 1 maja Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie Sp. z o.o. jest w restrukturyzacji czyli realizuje program naprawczy.

Reklama

W związku coraz liczniej pojawiającymi się informacjami – niepokojącymi głosami ze strony mieszkańców Chełma  o tym, że Chełmski Park wodny jest w upadłości, chcemy rozwiać wszelkie niejasności. Spółka nie jest w upadłości – czytamy w piśmie nadesłanym przez Spółkę, pod którym jednak nikt z imienia i nazwiska się nie podpisał. – Od 1 maja Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie Sp. z o.o. w Chełmie jest w restrukturyzacji inaczej zwanej programem naprawczym.

Niemal od początku powstania Chełmskiego Parku Wodnego, obiekt generował długi, które nie pozwalały wyjść na prostą. O sytuacji finansowej aquaparku pisaliśmy wielokrotnie, m.in. tutaj.

Działalność promocyjna  wprowadzana od sierpnia 2019 roku, przyniosła pewne efekty – wzrosła liczba klientów odwiedzających obiekt. Wzrost sprzedaży dał możliwość spłaty bieżących zobowiązań, jednak nie był wystarczający do pokrycia zaległości.

W styczniu br., po rozmowach z Prezydentem Miasta Chełm, Doradcą Restrukturyzacyjnym oraz władzami Spółki, podjęto decyzję o rozpoczęciu wdrażania w Chełmskim Parku Wodnym programu naprawczego, jakim jest restrukturyzacja. Jest to proces zmierzający do wyciągnięcia firmy z kłopotów.

Sąd po przeanalizowaniu złożonych dokumentów, wydał decyzję o wszczęciu przyśpieszonego postępowania restrukturyzacyjnego w Chełmskim Parku Wodnym – dając tym samym Spółce szansę na ratunek przed upadłością.

Restrukturyzacja  – w rozumieniu prawa restrukturyzacyjnego – to proces naprawy Spółki sprowadzający się do trzech elementów: zyskania czasu, odzyskania zaufania i w końcu pozyskania środków finansowych (redukcji zadłużenia), które pozwolą w przyszłości funkcjonować Spółce samodzielnie.

Restrukturyzacja pozwala zatem uratować Spółkę przed upadłością – czytamy dalej w piśmie. – Jeszcze raz chcemy rozwiać niepokoje mieszkańców Chełma, które do nas docierają. Spółka rozpoczęła proces restrukturyzacji, który zmierza do poprawy kondycji finansowej.

 

Napisz komentarz
 • Jeszcze parę takich inwestycji jak grota solna i inne cuda niewidy to na pewno się zrestrukturyzuje, w dobrym układzie na zero.
  Tu się nikt nie niepokoi tylko dziwi, że to jeszcze działa 😏
  Dla przyzwoitości dziennikarskiej powinniście podać aktualny bilans i stan zadłużenia ale skoro sąd przyspiesza restrukturyzację to nie jest wesoło, bo zwykle sąd działa na wniosek wierzycieli.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA