REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Aquapark nie upada, ale się restrukturyzuje
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmski Park Wodny przeżywa trudny czas, ale wbrew niepokojącym informacjom krążącym wśród mieszkańców miasta, nie jest w upadłości. Od 1 maja Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie Sp. z o.o. jest w restrukturyzacji czyli realizuje program naprawczy.

Reklama

W związku coraz liczniej pojawiającymi się informacjami – niepokojącymi głosami ze strony mieszkańców Chełma  o tym, że Chełmski Park wodny jest w upadłości, chcemy rozwiać wszelkie niejasności. Spółka nie jest w upadłości – czytamy w piśmie nadesłanym przez Spółkę, pod którym jednak nikt z imienia i nazwiska się nie podpisał. – Od 1 maja Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie Sp. z o.o. w Chełmie jest w restrukturyzacji inaczej zwanej programem naprawczym.

Niemal od początku powstania Chełmskiego Parku Wodnego, obiekt generował długi, które nie pozwalały wyjść na prostą. O sytuacji finansowej aquaparku pisaliśmy wielokrotnie, m.in. tutaj.

Działalność promocyjna  wprowadzana od sierpnia 2019 roku, przyniosła pewne efekty – wzrosła liczba klientów odwiedzających obiekt. Wzrost sprzedaży dał możliwość spłaty bieżących zobowiązań, jednak nie był wystarczający do pokrycia zaległości.

W styczniu br., po rozmowach z Prezydentem Miasta Chełm, Doradcą Restrukturyzacyjnym oraz władzami Spółki, podjęto decyzję o rozpoczęciu wdrażania w Chełmskim Parku Wodnym programu naprawczego, jakim jest restrukturyzacja. Jest to proces zmierzający do wyciągnięcia firmy z kłopotów.

Sąd po przeanalizowaniu złożonych dokumentów, wydał decyzję o wszczęciu przyśpieszonego postępowania restrukturyzacyjnego w Chełmskim Parku Wodnym – dając tym samym Spółce szansę na ratunek przed upadłością.

Restrukturyzacja  – w rozumieniu prawa restrukturyzacyjnego – to proces naprawy Spółki sprowadzający się do trzech elementów: zyskania czasu, odzyskania zaufania i w końcu pozyskania środków finansowych (redukcji zadłużenia), które pozwolą w przyszłości funkcjonować Spółce samodzielnie.

Restrukturyzacja pozwala zatem uratować Spółkę przed upadłością – czytamy dalej w piśmie. – Jeszcze raz chcemy rozwiać niepokoje mieszkańców Chełma, które do nas docierają. Spółka rozpoczęła proces restrukturyzacji, który zmierza do poprawy kondycji finansowej.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Jeszcze parę takich inwestycji jak grota solna i inne cuda niewidy to na pewno się zrestrukturyzuje, w dobrym układzie na zero.
  Tu się nikt nie niepokoi tylko dziwi, że to jeszcze działa ?
  Dla przyzwoitości dziennikarskiej powinniście podać aktualny bilans i stan zadłużenia ale skoro sąd przyspiesza restrukturyzację to nie jest wesoło, bo zwykle sąd działa na wniosek wierzycieli.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama