REKLAMA
,
Areszt dla rozbójnika
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 31-letni mieszkaniec gminy Żmudź. To za to, że ukradł rower 14-latce; ale w kartotece ma też inne wybryki.

Reklama

Dyżurny chełmskiej komendy otrzymał w weekend zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej, do której doszło na terenie gminy Żmudź. Z ustaleń śledczych wynika, że pokrzywdzona 14-latka przebywała w towarzystwie koleżanek. W pewnej chwili podszedł do nich nieznany mężczyzna i zabrał jej stojący nieopodal rower. Gdy chciała odebrać swoją własność, zagroził jej pobiciem cegłą. Następnie odjechał skradzionym jednośladem.

Jeszcze tego samego dnia policjanci z komisariatu w Żmudzi wytypowali i zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec gminy Żmudź. Odzyskali też skradziony rower.
Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna ma także inne wybryki na sumieniu. Nie stosował się do orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów niemechanicznych; odpowie też za uszkodzenie ciała 52-latka, z którym wspólnie pił alkohol.

Wczoraj (10 maja) Sąd Rejonowy w Chełmie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Będzie odpowiadał w warunkach powrotu do przestępstwa, bo był już karany za podobne czyny.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA