REKLAMA
,
Areszt dla sprawcy śmiertelnego potrącenia w Brzeźnie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Sprawcą okazał się 60-letni obywatel Ukrainy. Po prawie 2 miesiącach policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę śmiertelnego potrącenia 46-letniej kobiety. Do zdarzenia doszło w Brzeźnie, na przejściu dla pieszych.

Reklama

Do śmiertelnego potrącenia 46-letniej mieszkanki gminy Dorohusk doszło 17 stycznia br., na przejściu dla pieszych w miejscowości Brzeźno. Kierowca, który potrącił kobietę, nie zatrzymał się i nie udzielił jej pomocy. W sprawie zostało wszczęte śledztwo, którego celem było ustalenie i zatrzymanie sprawcy.

W sobotę (7 marca) policjanci z komisariatu w Dorohusku zatrzymali na przejściu granicznym w Zosinie 60-letniego obywatela Ukrainy. Z ustaleń śledczych wynika, że to on kierował samochodem marki VW Passat w chwili zdarzenia. Następnie oddalił się, nie udzielając pieszej pomocy. Kilkanaście kilometrów dalej ukrył auto i tablice rejestracyjne, po czym opuścił terytorium RP.

Zarzuty w tej sprawie usłyszał również jego 60-letni rodak, który pomagał mu w zacieraniu śladów przestępstwa i nie udzielił pokrzywdzonej pomocy. Mężczyzna zatrzymany został w ubiegłym tygodniu na przejściu granicznym w Zosinie. Prokuratura zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego.

Sprawca wypadku został wczoraj (9 marca) doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, ucieczkę z miejsca zdarzenia i nieudzielenia pomocy pokrzywdzonej.
Jeszcze tego samego dnia Sąd Rejonowy w Chełmie orzekł wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Napisz komentarz
 • Obciąć łeb i na płocie powiesić 🙂

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA