REKLAMA
Areszt dla sprawcy śmiertelnego potrącenia w Brzeźnie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Sprawcą okazał się 60-letni obywatel Ukrainy. Po prawie 2 miesiącach policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę śmiertelnego potrącenia 46-letniej kobiety. Do zdarzenia doszło w Brzeźnie, na przejściu dla pieszych.

Reklama

Do śmiertelnego potrącenia 46-letniej mieszkanki gminy Dorohusk doszło 17 stycznia br., na przejściu dla pieszych w miejscowości Brzeźno. Kierowca, który potrącił kobietę, nie zatrzymał się i nie udzielił jej pomocy. W sprawie zostało wszczęte śledztwo, którego celem było ustalenie i zatrzymanie sprawcy.

W sobotę (7 marca) policjanci z komisariatu w Dorohusku zatrzymali na przejściu granicznym w Zosinie 60-letniego obywatela Ukrainy. Z ustaleń śledczych wynika, że to on kierował samochodem marki VW Passat w chwili zdarzenia. Następnie oddalił się, nie udzielając pieszej pomocy. Kilkanaście kilometrów dalej ukrył auto i tablice rejestracyjne, po czym opuścił terytorium RP.

Zarzuty w tej sprawie usłyszał również jego 60-letni rodak, który pomagał mu w zacieraniu śladów przestępstwa i nie udzielił pokrzywdzonej pomocy. Mężczyzna zatrzymany został w ubiegłym tygodniu na przejściu granicznym w Zosinie. Prokuratura zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego.

Sprawca wypadku został wczoraj (9 marca) doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, ucieczkę z miejsca zdarzenia i nieudzielenia pomocy pokrzywdzonej.
Jeszcze tego samego dnia Sąd Rejonowy w Chełmie orzekł wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Napisz komentarz
 • Obciąć łeb i na płocie powiesić 🙂

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
  Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
  Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
  Na kogo głosowali chełmianie
  Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
  Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
  REKLAMA