REKLAMA
,
Aresztowali całą grupę
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zatrzymano 13 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji , wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Chełmie, zakończyli śledztwo przeciwko grupie, która wprowadzała do obrotu narkotyki.

Reklama

W sprawie zatrzymano 13 osób. Dziewięć usłyszało zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a jedna będzie odpowiadać za kierowanie tą grupą.

Policjanci CBŚP z Chełma w ramach śledztwa – prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chełmie – ustalili, że na terenie Chełma i okolicznych miejscowości, od połowy 2016 roku do końca stycznia 2017 roku, działała zorganizowana grupa przestępcza. Jej członkowie są podejrzani o wprowadzanie  do obrotu narkotyków.

Z ustaleń śledczych wynika, że jeden z podejrzanych zorganizował i prowadził nielegalną uprawę konopi, wytwarzając marihuanę, po czym przekazywał narkotyki następnym podejrzanym, w celu dalszej dystrybucji. Jak ustalono, mężczyzna mógł wytworzyć co najmniej 15 kg środków odurzających, po sprzedaży czego mógł osiągnął zysk w wysokości około 130 tys. zł.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Dziewięć osób odpowiadać będzie także za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, a jedna za kierowanie tą grupą.

Podczas czynności policjanci zabezpieczyli marihuanę.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, sąd tymczasowo aresztował 10 podejrzanych, 3 osoby objęto dozorami policyjnymi. Na poczet przyszłych kar i roszczeń zabezpieczono ponad 113 tys. zł. Pieniądze były ukryte w samochodzie podejrzanego o kierowanie grupą.

Prokurator Rejonowy w Chełmie zakończył śledztwo przeciwko członkom grupy aktem oskarżenia skierowanym do Sądu Okręgowego w Lublinie.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA