REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Aresztowali całą grupę
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Zatrzymano 13 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji , wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Chełmie, zakończyli śledztwo przeciwko grupie, która wprowadzała do obrotu narkotyki.

Reklama

W sprawie zatrzymano 13 osób. Dziewięć usłyszało zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a jedna będzie odpowiadać za kierowanie tą grupą.

Policjanci CBŚP z Chełma w ramach śledztwa – prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chełmie – ustalili, że na terenie Chełma i okolicznych miejscowości, od połowy 2016 roku do końca stycznia 2017 roku, działała zorganizowana grupa przestępcza. Jej członkowie są podejrzani o wprowadzanie  do obrotu narkotyków.

Z ustaleń śledczych wynika, że jeden z podejrzanych zorganizował i prowadził nielegalną uprawę konopi, wytwarzając marihuanę, po czym przekazywał narkotyki następnym podejrzanym, w celu dalszej dystrybucji. Jak ustalono, mężczyzna mógł wytworzyć co najmniej 15 kg środków odurzających, po sprzedaży czego mógł osiągnął zysk w wysokości około 130 tys. zł.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Dziewięć osób odpowiadać będzie także za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, a jedna za kierowanie tą grupą.

Podczas czynności policjanci zabezpieczyli marihuanę.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, sąd tymczasowo aresztował 10 podejrzanych, 3 osoby objęto dozorami policyjnymi. Na poczet przyszłych kar i roszczeń zabezpieczono ponad 113 tys. zł. Pieniądze były ukryte w samochodzie podejrzanego o kierowanie grupą.

Prokurator Rejonowy w Chełmie zakończył śledztwo przeciwko członkom grupy aktem oskarżenia skierowanym do Sądu Okręgowego w Lublinie.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama