Przeskocz do treści Przeskocz do menu

11-latek potrącony przez nietrzeźwą

Kalendarz Anna Wesołowska
11-latek potrącony przez nietrzeźwą

Do szpitala z obrażeniami ciała trafił 11-latek. Chłopiec wjechał rowerem na przejście dla pieszych i został potrącony przez Opla. Samochodem kierowała nietrzeźwa.

Wczoraj (16 maja) po południu dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu małoletniego rowerzysty. Do wypadku doszło na przejściu dla pieszych na ul. Powstańców Warszawy w Chełmie.
Skierowani na miejsce policjanci ustalili wstępnie, że kierująca Oplem 42-letnia chełmianka potrąciła przejeżdżającego rowerem przez przejście dla pieszych 11-latka. Chłopca z obrażeniami ciała pogotowie zabrało do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierująca miała 1 promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali kobietę. Dzisiaj (17 maja) z jej udziałem wykonywane będą dalsze czynności procesowe.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerów i skrzyżowań.
Rowerzysta nie może przejeżdżać rowerem po pasach dla pieszych. Należy zsiąść z roweru i przeprowadzić go przez przejście. Za przejeżdżanie rowerem po „zebrze” grozi mandat do 100 zł.
Inaczej wygląda sytuacja, kiedy obok przejścia dla pieszych mamy wydzielony i oznakowany przejazd dla rowerzystów. Wtedy nie trzeba zsiadać z jednośladu, ale zawsze warto pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania i upewnić się, czy wjeżdżając na ulicę nie grozi nam niebezpieczeństwo.