Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Reklama

ARP chce inwestować w Chełmie

Kalendarz Anna Wesołowska
ARP chce inwestować w Chełmie

Agencja Rozwoju Przemysłu jest zainteresowana inwestowaniem w Chełmie. Zobaczcie nasze wideo.

Jakub Banaszek, prezydent Chełma i Paweł Kolczyński, wiceprezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu, podpisali w piątek (4 października) porozumienie o współpracy.

Dokument zakłada m.in. budowę w naszym mieście hubu logistycznego oraz realizację programu Industrial, który zakłada utworzenie nowoczesnej powierzchni biurowej dla przedsiębiorców. Infrastruktura hubu ma służyć magazynowaniu i dystrybucji towarów eksportowanych i importowanych zza wschodniej granicy. Stąd pod inwestycję brana jest pod uwagę 10-hektarowa działka przy ul. Wschodniej w Chełmie, położona bezpośrednio przy bocznicy kolejowej.

W utworzenie centrum logistycznego na terenie Chełma zaangażowane są również Polskie Koleje Państwowe, z którymi prowadzone są uzgodnienia w tej sprawie. Konkretne decyzje mają zapaść jeszcze w tym roku.

Podpisane dziś porozumienie to wymierne korzyści dla miasta. To nowe miejsca pracy, w ślad za którymi idą wpływy podatkowe – podkreśla Jakub Banaszek. – Ale przede wszystkim jest to taki impuls, którego od lat brakowało. Wierzę, że w ślad za tą inwestycją pojawią się kolejne.