Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Będzie w końcu to boisko?

Kalendarz Anna Wesołowska
Będzie w końcu to boisko?

O boisko przy “Trójce” uczniowie i mieszkańcy osiedla walczą od wielu lat. W końcu są konkrety!

Miasto Chełm podpisało umowę z wykonawcą, który zajmie się modernizację boiska przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 3 w Chełmie. W środę (12 lutego) odbyło się pierwsze spotkanie przedstawicieli magistratu z firmą “Supreme Sport”, która oficjalnie odebrała teren budowy.

Prace rozpoczną się w ciągu najbliższych tygodni, wiele zależy od pogody. W każdym razie, zakres prac obejmuje m.in. roboty rozbiórkowe, ziemne, fundamentowe i podbudowy, a także nawierzchniowe oraz te związane z odwodnieniem i pełnym wyposażeniem boiska.

Przypomnijmy, o boisko od wielu lat walczyli uczniowie, nauczyciele oraz mieszkańcy osiedla Rejowiecka. Pisaliśmy o tym m.in. tutaj. Inwestycja trafiła na listę do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego, ale nigdy się tego nie doczekała. Wciąż pojawiały się jakieś przeszkody – zła kalkulacja kosztów, brak pieniędzy lub brak wykonawcy.

Tym razem wszystko wskazuje na to, że boisko w końcu zostanie zmodernizowane. Środki na inwestycję zostały zabezpieczone w budżecie miasta na 2020 rok. Projekt finansowo wsparło też Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu “Sportowa Polska”. Miasto wyłoniło wykonawcę robót, a ten odebrał teren budowy. Zgodnie z podpisaną umową, nowe boisko ma być gotowe do 24 lipca.