Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Bieg Caritas już w najbliższą niedzielę!

Kalendarz Piotr
Bieg Caritas już w najbliższą niedzielę!

Caritas Archidiecezji Lubelskiej po raz IV na terenie archidiecezji lubelskiego organizuje Biegi Caritas, których celem jest zgromadzenie środków na rzecz funduszu Caritas Dzieciom, którego celem jest finansowanie dożywiania, operacji, stypendiów, wypoczynku letniego i zimowego oraz wyprawek szkolnych dla potrzebujących dzieci z terenu Archidiecezji Lubelskiego.

W 2016 roku kampania odbywa się w dwóch miastach – w Chełmie i Krasnymstawie. Polega ona na przebiegnięciu lub przejechaniu na rowerze przez zawodnika wyznaczonej trasy i zasponsorowaniu przez firmę bądź osobę fizyczną wysiłku wniesionego przez biegacza lub rowerzystę.

W Chełmie bieg odbędzie w niedzielę, 9 października 2016 roku. Ok. 13:30 odbędzie się krótka rozgrzewka i zaraz po niej start biegu oraz rajdu rowerowego.  Start i meta zlokalizowane zostały przy ul. Lubelskiej 55 (parafia Rozesłania Św. Apostołów). Trasa zawodów będzie wiodła ulicami Lubelska – Plac Łuczkowskiego – Lubelska – Hrubieszowska – rondo u zbiegu ul. Żwirki i Wigury oraz ul. Hrubieszowskiej – ul. Hrubieszowska – Pocztowa – Reformacka – Podwalna i meta przy parafii Rozesłania Apostołów.

Zapisy uczestników wciąż trwają na stronie www.biegcaritas.pl . Tam też można znaleźć instrukcję jak zostać sponsorem.