Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Reklama

Budżet obywatelski po chełmsku - czekamy na projekty

Kalendarz Piotr Janowski
Budżet obywatelski po chełmsku - czekamy na projekty

Zaledwie kilkanaście projektów na przedsięwzięcia w ramach Budżetu Obywatelskiego wpłynęło dotychczas do Urzędu Miasta. Niewiele, jak na 2,5 mln zł, które są do podziału. Nie zostawiajcie tej sprawy na ostatnią chwilę.

Projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego można zgłaszać do 1o lipca. Trochę czasu więc jeszcze zostało. Mamy nadzieję, że wakacje, epidemia i wszelkie inne przeciwności losu nie zniechęcą was do udziału w tym przedsięwzięciu. Naprawdę warto.  W filmowym materiale zachęca was do tego Joanna Bielecka, prezes Stowarzyszenia Inicjatywa Obywatelska Nasz Chełm.

Przypominamy!

Wnioski do BO składać można do 10 lipca 2020 r. Wszystkie dokumenty niezbędne do złożenia wniosku znajdziemy na platformie internetowej Budżetu Obywatelskiego Miasta Chełm. Wnioski można składać drogą elektroniczną, ale również metodą tradycyjną – na papierze. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj.

Budżet Obywatelski Miasta Chełm na 2021 roku wynosi 2,5 miliona zł. Z tego po 175 tys. zł, trafi na każde z 10 osiedli naszego miasta. Z kolei na projekty ogólnomiejskie mamy do dyspozycji 750 tys. zł.

Pieniądze przeznaczyć można na:

  • realizację projektów inwestycyjnych – np. budowę lub modernizację placów zabaw, siłowni plenerowych, remonty dróg czy chodników,
  • projekty miękkie czyli np. wydarzenia kulturalne, zajęcia sportowe , wydarzenia kulturalne, warsztaty rzemieślnicze dla seniorów.

Zachęcamy

Do dzielenia się z nami, a za naszym pośrednictwem z mieszkańcami Chełma, waszymi pomysłami i projektami. Będziemy o nich możliwie szeroko informować i zachęcać do udziału w głosowaniu na nie: naszchelm2014@gmail.com