Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Chciała zarobić, a straciła tysiące

Kalendarz Anna Wesołowska
Chciała zarobić, a straciła tysiące

15 tysięcy złotych straciła chełmianka. Wystawiła do internetowej sprzedaży zabawki dla kota. Szybko dostała informację o zakupie wystawionego przez nią towaru i link, przez który próbowała zalogować się do bankowości internetowej. To pozwoliło oszustom przejąć rachunek.

Do dyżurnego komendy zgłosiła się wczoraj (7 maja) 27-letnia mieszkanka Chełma. Poinformowała o oszustwie internetowym. Okazało się, że  na jednym z portali aukcyjnych wystawiła do sprzedaży zabawki dla kota. Chwilę później otrzymała informację o zakupie jednej z nich. Do wiadomości dołączony był link, przez który próbowała zalogować się do bankowości mobilnej. W ten sposób doszło do przejęcia jej rachunku i nieuprawnionych trzech wypłat pieniędzy z konta. Straciła łącznie 15 tysięcy złotych.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności przy tego typu transakcjach. Przede wszystkim nie logujmy się na internetowe konto w banku za pośrednictwem linku przekazanego nam przez nieznane osoby. Chrońmy swoje dane do logowania, kody autoryzacyjne do transakcji i dane z karty płatniczej.