Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Reklama

Chełmska ofensywa drogowa

Kalendarz Anna Wesołowska
Chełmska ofensywa drogowa

Sześć inwestycji o wartości 150 milionów złotych, 12 kilometrów nowych dróg, ponad 200 pracowników na budowach – w Chełmie rozpoczęła się prawdziwa ofensywa drogowa. Zobaczcie wideo, które dostaliśmy z UM Chełm.

Chełm, pomimo pandemii koronawirusa, zamienił się w wielki plac budowy i realizuje wszystkie zaplanowane w budżecie inwestycje drogowe.
Aktualnie prowadzonych jest sześć remontów dróg. Największe przedsięwzięcie to przebudowa Drogi Krajowej nr 12. W ramach odcinka o długości niemal 8,5 kilometra zrealizowana zostanie m.in. budowa rond, przebudowana zostanie sieć istniejących dróg bocznych oraz chodniki, powstaną również nowe ścieżki rowerowe. Program inwestycji uwzględnia również przebudowę mostu na rzece Uherka, przebudowę wiaduktu w ciągu al. Przyjaźni, a także budowę nowego wiaduktu nad torami kolejowymi. Wartość inwestycji, która zostanie zrealizowana do 31 października 2021 roku, to niemal 125 milionów złotych.
Na ukończeniu są prace związane z II etapem przebudowy ulicy Kolejowej, a niedawno zainicjowany został III etap, na który Miasto pozyskało wysokie, 80% dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.
Drogowcy finiszują również na ul. Generała Gustawa Orlicz-Dreszera, która, podobnie jak III etap Kolejowej, finansowana jest z FDS. Rządowa dotacja w 80% pokryje również przebudowę ul. Ceramicznej, gdzie wykonawca rozpoczął już prace rozbiórkowe oraz budowę dwupasmowej drogi na Alei 3 Maja wraz z rondem. Więcej na ten temat piszemy tutaj.
W ubiegłym tygodniu wszystkie place budów odwiedził Prezydent Chełma, Jakub Banaszek. Włodarz miasta podziękował pracownikom i wręczył im – w ramach symbolicznego gestu – płyny do dezynfekcji.
Ich poświęcenie i wysiłek w tych niełatwych okolicznościach pozwoli nam wkrótce korzystać z wielu kilometrów komfortowych i bezpiecznych dróg. Należą im się za to ogromne podziękowania! – powiedział prezydent.
Więcej na ten temat piszemy tutaj.
W ciągu najbliższych miesięcy rozpoczną się koleje remonty. Realizowana będzie przebudowa ul. Waśniewskiego, a miastu udało się pozyskać środki z Funduszu Dróg Samorządowych na kolejne cztery drogi.