Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Cysterna z gazem wpadła do rowu

Kalendarz Anna Wesołowska
Cysterna z gazem wpadła do rowu

Było groźnie. Wczoraj wieczorem na drodze wojewódzkiej nr 812 w pobliżu miejscowości Kaplonosy Kolonia cysterna z gazem wywróciła się do rowu. Na szczęście nie doszło do jej rozszczelnienia.

Wczoraj (7 lutego) po godzinie 21:00 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze wojewódzkiej 812 w pobliżu miejscowości Kaplonosy Kolonia.

Policjanci ustalili na miejscu, że 32-letni obywatel Białorusi, kierując Manem z pełną cysterną gazu, nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych. W wyniku tego zjechał na prawe pobocze, a następnie wywrócił pojazd do rowu. Na szczęście nie doszło do rozszczelnienia cysterny.

Kierujący ciężarówką był trzeźwy, nic mu się nie stało. Z uwagi na powstałe uszkodzenia, policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny ciągnika siodłowego i naczepy, a na kierującego nałożyli mandat karny.

Działania na drodze trwały wiele godzin. Na miejscu pracowało 13 zastępów straży pożarnej.  Dwie specjalistyczne grupy ratownictwa technicznego i chemicznego przyjechały z Lublina. W nocy udało się przepompować gaz do innej cysterny.