Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Czeka praca na granicy

Kalendarz Anna Wesołowska
Czeka praca na granicy

Na chętnych czeka 10 etatów. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie szuka pracowników. Sprawdź szczegóły.

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie jest jednostką nadrzędną, prowadzącą nadzór nad pracą urzędów skarbowych województwa lubelskiego oraz Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej. To właśnie tu prowadzone są rekrutacje na pracowników i funkcjonariuszy wszystkich urzędów.

Obecnie poszukiwani są kandydaci na funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Wolnych jest 5 etatów do Delegatury Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Lublinie (miejscem pełnienia służby będzie przejście graniczne w Dorohusku) oraz 5 etatów do Delegatury LUCS Zamościu (miejscem pełnienia służby będzie przejście graniczne w Hrebennem).

Liczba wolnych etatów nie jest ostateczna, może się zwiększyć. Dokładną ilość miejsc poznamy w czerwcu, ale nabór rozpoczynamy już teraz – mówi Krzysztof Guściora, Naczelnik Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej.

Rekrutacja składa się z kilku etapów

Do 5 czerwca należy złożyć kwestionariusz osobowy oraz niezbędne dokumenty. Można je złożyć elektronicznie (formularz) lub bezpośrednio w Izbie w Lublinie (ul. Szeligowskiego 24). Potem zaś na kandydatów czekają testy – wiedzy, sprawnościowy, psychologiczny i kompetencyjny. Ostatnim etapem będzie rozmowa kwalifikacyjna.

Przyszły funkcjonariusz może liczyć na początek na pensję w wysokości 4.700 zł. A do tego należy doliczyć od 2 do 25% wynagrodzenia zasadniczego za wysługę lat oraz dodatki funkcyjne (np. dodatek kontrolerski, za pracę w godzinach nocnych). Oprócz tego przysługuje mu „trzynastka” i nagrody jubileuszowe. Funkcjonariusz może też skorzystać z dofinansowania wypoczynku swojego oraz członków rodziny oraz dopłat do zajęć kulturalnych lub sportowych. Na emeryturę będzie mógł przejść już po 25 latach służby, a po 15 latach uzyska dodatkowe dni urlopu.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej realizują zadania z zakresu kontroli przestrzegania

przepisów prawa celnego

oraz przepisów związanych z wywozem i przywozem towarów. Wykonują zadania wynikające z ustawy o grach hazardowych, związanych z udzielaniem koncesji i zezwoleń oraz rejestracją urządzeń. Rozpoznają, zapobiegają i wykrywają przestępstwa i wykroczenia skarbowe oraz przestępstwa związane z przywozem i wywozem towarów ochrony dóbr kultury oraz własności intelektualnej, a także przestępstwa związane z wprowadzaniem oraz wyprowadzaniem z polskiego obszaru celnego towarów objętych ograniczeniami lub zakazami. Funkcjonariusze kontrolują ruch i transport drogowy oraz współpracują z organami celnymi innych państw.

Ogłoszenie o pracy znajdziecie na stronie internetowej Izby Administracji Skarbowej w Lublinie w zakładce „Nabór”.