Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Salvador Dali w chełmskim muzeum

Kalendarz Anna Wesołowska
Salvador Dali w chełmskim muzeum

Otwarcie niezwykłej wystawy zapowiada Muzeum Ziemi Chełmskiej im. W. Ambroziewicza w Chełmie. Będzie okazja zobaczyć prace Salvadora Dali!

W świeżo wyremontowanej kaplicy św. Mikołaja, już od jutra (2 września), będzie okazja zobaczyć zbiór 21 akwafort "Tristan i Izolda" autorstwa Salvadora Dali. Cykl powstał w latach 1969-1970.

W ramach tej niezwykłej ekspozycji pragniemy przedstawić Państwu 21 wyjątkowych akwafort, które odzwierciedlają fascynacje i genialne koncepty jednego z największych artystów XX wieku - piszą organizatorzy.

Przypomnijmy, Salvador Dali to hiszpański surrealista i grafik, słynny z nadzwyczajnej wyobraźni, niebywałych pomysłów oraz niezwykłej precyzji w detalu. Jego prace są nie tylko pełne surrealistycznych obrazów i symboli, ale także odzwierciedlają jego obsesje, fascynację natchnieniem z mitologii, historii i literatury.

Chełmska wystawa "Tristan i Izolda" skupia się na jednej z najbardziej znanych i romantycznych opowieści średniowiecznej literatury oraz na płomiennym uczuciu między dwójką głównych bohaterów. Dali zastosował technikę akwaforty, aby przedstawić historię miłości, dramatyzmu i namiętności.

Chełmianie będą mogli zobaczyć 21 unikalnych prac, w których artysta z wyjątkową wnikliwością ukazuje różne aspekty tej legendarnej opowieści.

Zapraszamy Państwa do odkrywania fascynującego świata Salvadora Dali i do zanurzenia się w historii średniowiecznych kochanków. Pragniemy, aby ta wystawa oczarowała Was swoją głębią, metaforą i baśniowym charakterem, które są nieodłącznymi cechami twórczości Salvadora Dali. Cieszmy się razem na tę artystyczną podróż - zapraszają pracownicy muzeum.

Zapraszamy do zwiedzania we wrześniu, w siedzibie chełmskiego muzeum przy ul. Św. Mikołaja 4. Bilety po 20 i 15 zł.