Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Disco na finał

Kalendarz Anna Wesołowska
Disco na finał

To już ostatni seans w Kinie Letnim pod Gwiazdami. Za to w czwartek prawdziwy hit - "Gorączka sobotniej nocy"! Wybieracie się?

We wszystkie lipcowe i sierpniowe czwartki chełmianie mieli okazję oglądać filmy pod gwiazdami czyli w kinie letnim zorganizowanym przez Chełmski Dom Kultury.
W repertuarze znalazły się filmowe klasyki, do których kinomani zawsze chcą wracać. Była więc okazja zobaczyć m.in. "Sumę wszystkich strachów", "Malenę" czy "Szczęki".
A najbliższy czwartek (31 sierpnia) to już ostatni seans pod gołym niebem. Za to na ekranie niekwestionowany hit - "Gorączka sobotniej nocy".

Film już w kilka dni po premierze w grudniu 1977 roku stał się największym przebojem amerykańskich kin. A John Travolta, odtwórca pierwszoplanowej postaci Tony"ego Manero, zyskał status gwiazdy. Z filmem nierozerwalnie związana jest też muzyka zespołu Bee Gees.

Na co dzień Tony pracuje w sklepie z farbami. Jednak w każdą sobotę rusza do klubu, gdzie staje się królem parkietu.

Obraz w reżyserii John'a Badham'a oczarowuje muzyką, grą aktorską, genialnym klimatem roztańczonych lat 70., pełnych swobody obyczajowej i chęci sukcesu. Porusza również kwestie, które pozostają aktualne do dzisiaj, jak trudy dorastania wobec oczekiwań rodziców, utartych w społeczeństwie schematów, ale też problemy rasizmu, stosunku do kobiet, bezrobocia...

Zapraszamy na dziedziniec muzeum przy ul. Podwalnej w czwartek (31 sierpnia), około godz. 20:00. Wstęp wolny!

W razie deszczu seans nie odbędzie się.
Współorganizatorem wydarzenia jest Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza.