Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Dziewczyny z Niedźwiadka mistrzami województwa! Powalczą o puchar Tymbarku

Kalendarz Piotr
Dziewczyny z Niedźwiadka mistrzami województwa! Powalczą o puchar Tymbarku

Po dwóch dniach zaciętej rywalizacji w Zamościu poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa lubelskiego w kategoriach U-8, U-10 i U-12. W zakończonym finale wojewódzkim XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” triumfował zespół UKS “Niedźwiadek” Chełm.

Finały województwa lubelskiego zostały rozegrane 11-12 kwietnia na boiskach treningowych OSiRu na Rotundzie przy ulicy Królowej Jadwigi 8 w Zamościu. Zmagania dzieci były częścią wielkiego święta futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz kibice piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły najmłodsze dzieci U-8, a drugiego zostały wyłonione najlepsze drużyny w kategorii U-10 i U-12.

W rywalizacji dziewczynek do lat 10 najlepsza okazała drużyna UKS “Niedźwiadek” Chełm, która w finałowym meczu swojej kategorii pokonała 4:0 Szkołę Podstawową z Modliborzyc. – W tamtym roku nie udało nam się wyjść z grupy, a teraz nie tylko awansowaliśmy, ale doszliśmy do finału, który wygraliśmy. Euforia wśród dzieci jest niewyobrażalna – komentował po triumfie Tomasz Domański, trener dziewczynek. Komplementował też założenia imprezy: – W takich turniejach wszyscy są wygranymi, wszyscy się dobrze bawią i o to najbardziej nam chodzi. Teraz będziemy przygotować się do wyjazdu do Warszawy tym samym, sprawdzonym systemem, czyli treningi poprzez zabawę. Mam nadzieję, że przyniesie to zamierzony efekt – dodał opiekun zespołu z Chełma.

podsumowanie_finalow_lubelskie_fot_lukasz_grochala_2_online-300x200.jpg

Blisko wygranej byli także chłopcy z UKS “Niedźwiadek” Chełm (U-12), którzy w dramatycznym finałowym meczu, przegrali 2:1 z drużyną ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej. Jednym z celów Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest wyłanianie piłkarskich talentów, dlatego trenerzy drużyn, które wygrały finały wojewódzkie mogą dobrać do swojego podstawowego składu po 2 wyróżniających się zawodników z zespołów, które odpadły lub dwóch dodatkowych ze swojego podmiotu. W finale ogólnopolskim rywalizować będą reprezentacje poszczególnych województw.