Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Festiwal Literatury Fantasy

Kalendarz Anna Wesołowska
Festiwal Literatury Fantasy

Szukasz inspiracji dla wyobraźni i rozwoju zainteresowań? Festiwal Literatury Fantasy to propozycja Chełmskiej Biblioteki Publicznej. Zarezerwuj sobie wtorek, 31 maja.

Chełmska Biblioteka Publiczna ma fantastyczną wiadomość dla miłośników literatury fantasy.

Otóż mamy przyjemność zaprosić do udziału w Festiwalu Literatury Fantasy, który odbędzie się 31 maja 2022 w sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40). Wydarzenie skierowane jest do odbiorców w wieku 11+ – zachęcają organizatorzy.

Na gości Festiwalu czekać będą rozgrywki, konkursy i inne wyzwania. Chodzi o rozwój pasji i zainteresowań literaturą w ogóle, a literaturą fantasy w szczególności.
Koncepcja zakłada również rekrutację zespołu animacyjnego spośród lokalnej młodzieży, który aktywnie włączyłby się w organizację, głównie w sferze oprawy graficzno-komunikacyjnej w social mediach.

Program Festiwalu Literatury Fantasy:

10.00 – 11.00 –  spotkanie autorskie z Anną Strzelczyk Cichosz, autorką powieści fantasy, m.in. „Ziemi winowajców”, która poprowadzi warsztaty z charakteryzacji

11.00 – 12.00 – spotkanie autorskie z Franciszkiem Piątkowskim, wybitnym adwokatem, blogerem podróżniczo-kulinarnym; autorem serii powieści fantasy opartych o słowiańskie wierzenia i mity „Powiernik”

12.00 – 13.00 – WYOBRAŹNIA – MARZENIA – ROZWÓJ
– s
potkanie autorskie z Pawłem Kopijerem, innowacyjnym przedsiębiorcą, wykładowcą szeregu uczelni wyższych, autorem trylogii Mitrys, wciągających powieści fantasy w ramach cyklu Kroniki Dwuświata oraz gry planszowej fantasy adventure „BiWorld Magic”

13.30 – 15.00 – turniej  gier planszowych  “Mitrys”, wokół trylogii ” Uniwersum Dwuświata”

W trakcie Festiwalu odbywać się będą także:

  • rozgrywki planszowe, karciane i gry online,
  • konkursy literackie w nurcie fantasy z nagrodami,
  • kiermasz książek fantasy. 

Festiwale literatury fantasy są jednym ze skuteczniejszych sposobów przyciągania młodych ludzi do czytelnictwa. Młodzież, ale nie tylko, odnajduje na tego typu wydarzeniach kulturalnych naturalną dla siebie przestrzeń zarówno do zabawy, atrakcyjnego pomysłu na spędzanie czasu, jak i źródło rozwoju własnej wyobraźni i zainteresowań. Biblioteka staje się w ten sposób skutecznym integratorem rozwijających się talentów.

Dzięki organizacji Festiwalu Literatury Fantasy mamy możliwość dotarcia do szerokiej rzeszy młodych ludzi, również tych, którzy do tej pory nie byli częstymi czytelnikami – piszą organizatorzy.