Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Finał akcji Kilometry Caritas w Chełmie

Kalendarz Piotr

Finał akcji Kilometry Caritas oraz trzeci półmaraton chełmski zgromadziły spore grono mieszkańców miasta i nie tylko. Impreza odbywała się w niedzielę w Parku Miejskim w Chełmie. Organizatorzy nie zapomnieli również o milusińskich, którym zorganizowano Dzień Dziecka.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 10. Wówczas na starcie pojawili się zawodnicy, którzy mieli do pokonania trasę półmaratonu chełmskiego. Później wystartował kolejny bieg – na 5 km.

W międzyczasie odbywały się gry i konkursy dla dzieci.

– Bardzo mi się podoba ta impreza, jest wiele atrakcji dla dzieci niekoniecznie takich zwyczajnych, jak dmuchane zamki, czy przejażdżka na kucyku – komentowała pani Arleta, która wybrała się do Parku Miejskiego ze swoimi dziećmi.

W szranki stanęły również najmłodsze dzieci, które również miały swój bieg. Każdy startujący otrzymał upominek, a najlepsi, poza nagrodami dostali medale i dyplomy.

W tym samym czasie układano również ciąg monet w ramach akcji Kilometry Caritas. Akcja Diecezjalnych Caritas polega na próbie pobicia Rekordu Guinnessa na najdłuższy ciąg jednonominałowych monet – 1 zł. W niedzielnej próbie bicia rekordu wzięło udział 9 Diecezjalnych Caritas z całego kraju. Dotychczasowy rekord to 77 kilometrów. W Chełmie udało się ułożyć ciąg o długości 2 kilometrów.

– Bardzo dziękuję wszystkim wspaniałym wolontariuszom za ich poświęcony czas i energię. Środki z tej akcji zostaną przeznaczone na pomoc potrzebującym – mówił ks. Marcin Grzesiak, zastępca dyrektora lubelskiej Caritas.

Organizatorzy byli również mile zaskoczeni ilością zawodników, którzy wystartowali w trzecim półmaratonie chełmskim.

– W trzecim półmaratonie chełmskim wzięło udział ponad 300 zawodników do mety dobiegło 294 – komentuje Artur Juszczak organizator trzeciego półmaratonu chełmskiego.

Pierwszy na linii mety pojawił się Marchuk Serhii, reprezentujący klub SK “Kovel-LKB Rudnik” zawodnik pokonał trasę 21 kilometrów w godzinę i 14 minut. Drugi na linii mety pojawił się Mydlak Tomasz z Agros Chełm/Chełm Biega. Trzecią lokatę zajął Chomycz Gryegor z SK “Kovel – LKB Rudnik.

Pierwsza kobieta na mecie pojawiła się po godzinie i 26 minutach, była to reprezentantka Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej – Jakubczak Aleksandra. Jak nam mówiła tuż po przybyciu na metę nie straszny był jej upał.

 – Jestem bardzo zadowolona, że udało mi się zmieścić w pierwszej 10-tce. Pokonałam wielu mężczyzn, co jest dodatkowym powodem do zadowolenia. W ubiegłym roku też startowałam w półmaratonie chełmskim, ale wówczas wśród kobiet zajęłam drugie miejsce – wyjaśniała pani Aleksandra.

Autor zdjęć: