Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Reklama

Głosujmy na "zielone przystanki"

Kalendarz Piotr Janowski
Głosujmy na "zielone przystanki"

Głosujmy na “zielone  przystanki” – zachęcają współautorzy projektu zgłoszonego do budżetu obywatelskiego. To jest – ich zdaniem – metoda na poprawę jakości życia w naszym mieście. Zobaczcie i posłuchajcie zresztą sami.

Swoje projekty, niezależnie od siebie, zgłosiło Stowarzyszenie Nasz Chełm i pan Maciej. Niestety, Pan Maciej nie mógł wziąć udziału w nagraniu tego materiału – jeszcze przez kilka dni jest bowiem poza Chełmem. Pomysł na tworzenie zielonych przystanków nie jest nowy, ale w naszym mieście nikt jeszcze nie próbował go realizować. Tymczasem wydaje się, że jest to nasza przyszłość. Takie przystanki są nie tylko oazami, które dają cień w upalne dni, ale także tworzą magazyny wody. Dzięki nim powstają  przyjazne dla oczu zielone wyspy pośród asfaltowo-betonowych przestrzeni naszych miast.

Serdecznie zachęcamy do głosowania na ten projekt. Może będzie to początek systemowej zmiany wizerunku naszego miasta?

Nie zapomnijcie! Głosowanie rozpoczyna się 7 września i potrwa do 11 września!

Jak będziemy głosować?

W zasadzie nic się nie zmieniło w stosunku do poprzednich edycji. Miejmy tylko nadzieję, że udało się tak uszczelnić system, że nie będą możliwe takie sytuacje jak przed rokiem.  Poniżej podstawowe informacje dotyczące głosowania:

1. Kolejność projektów na karcie do głosowania ustalana jest alfabetycznie.
2, Mieszkańcy dokonują wyboru maksymalnie 2 projektów osiedlowych i maksymalnie 2 projektów ogólnomiejskich.
3. Głosowanie przeprowadza się w czasie i miejscu określonym w harmonogramie. Minimalny okres głosowania to 5 dni roboczych.
4. Głosowanie odbywa się poprzez postawienie znaku „X” przy wybranym zadaniu na karcie do głosowania.
5. Oddanie głosu przez mieszkańca następuje poprzez:
a) wrzucenie karty do urny właściwej dla miejsca zamieszkania głosującego, po uprzednim przedstawieniu dokumentu umożliwiającego stwierdzenie jego tożsamość (siedziba UM) lub
b) elektroniczny system do głosowania dostępny na stronie internetowej www.chelm.budzet-obywatelski.org.

Opowiedzcie o swoich projektach

Zapraszamy Was do podjęcia wysiłku wypromowania własnych projektów. We współpracy z Stowarzyszeniem „Nasz Chełm” nieodpłatnie oddajemy do Waszej dyspozycji Serwis Obywatelski.

Wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z możliwości wypromowania swoich projektów zapraszamy więc do współpracy. Wystarczy, że na adres: redakcja@chelmski.eu, prześlecie informację o swoim pomyśle. W miarę możliwości prosimy o dołączanie fotografii lub filmów ilustrujących ten pomysł, bądź problem, który dzięki realizacji wniosku chcecie rozwiązać.

Kilka dni temu swoje pomysły zaprezentował pan Marek, Dotyczyły remontu odcinków ulic Połaniecka i Wirskiego oraz budowy kompleksu boisk na Osiedlu Słoneczne.

Wszystkie przeznaczone do głosowania projekty znajdziecie tutaj.