Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Jak jeździmy w świąteczny weekend?

Kalendarz Anna Wesołowska
Jak jeździmy w świąteczny weekend?
Uważajmy, będzie zmiana organizacji ruchu w okolicach cmentarza komunalnego przy ul. Wojsławickiej w Chełmie. Podajemy szczegóły!
Jak co roku, wraz ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, czekają nas zmiany w organizacji ruchu. Chodzi o usprawnienie przejazdu w rejonie cmentarza komunalnego przy ul. Wojsławickiej w Chełmie.

Co się zmieni?

– od godz. 14:00 w dniu 28 października (piątek) do godz. 8:00 rano w dniu 3 listopada (czwartek) fragment ul. Mościckiego od wjazdu na teren centrum budowlanego Greinplast do skrzyżowania z ul. Reytana stanie się jednokierunkowy. Będzie można tędy przejechać jedynie w stronę ul. Hrubieszowskiej.
Natomiast przejazd w kierunku cmentarza dla kierowców jadących od ul. Hrubieszowskiej będzie możliwy ulicami Reytana i Wojsławicką.
To ograniczenie nie dotyczy rowerzystów. Będą mogli jeździć  ul. Mościckiego w obu kierunkach, wraz z możliwością skrętu w lewo na odcinku tej ulicy zlokalizowany przy bramie cmentarza.
– w  dniach od 28 października do 3 listopada obowiązywać będzie także zakaz zatrzymywania się na ul. Wojsławickiej od skrzyżowania z ul. Wolności do ronda im. Bogusława Mikusa (al. 3 Maja).
W związku z ograniczoną liczbą dostępnych miejsc parkingowych, służby miejskie zachęcają, by w dojeździe na cmentarze korzystać z komunikacji miejskiej lub roweru.
Przy okazji informujemy, że autobusy Chełmskich Linii Autobusowych 1 listopada br. będą kursować według sobotniego rozkładu jazdy.