Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Jak polski biznes pomaga w czasie wojny w Ukrainie?

Kalendarz Anna Wesołowska
Jak polski biznes pomaga w czasie wojny w Ukrainie?

Twoja firma pomaga lub pomogła Ukrainie? Nie może cię więc zabraknąć w międzynarodowym raporcie dla ONZ. Weź udział w ankiecie i pokaż innym, że pomoc jest bezcennym działaniem.

UN Global Compact Network Poland przygotowuje raport dla ONZ na temat pomocy humanitarnej w czasie wojny w Ukrainie. I zachęca do udziału w raporcie wszystkie firmy i przedsiębiorstwa, które okazały nawet najmniejszą pomoc. Pokażmy więc wspólnie, jak potrafi się zjednoczyć biznes!

Link do ankiety UN Global Compact Network Poland (UN GCNP): https://firmydlaukrainy.pl/

Polski i światowy biznes

stały się fundamentalnym elementem systemu pomocy humanitarnej w czasie wojny w Ukrainie. Zbiórki rzeczowe, wsparcie materialne czy oddolne inicjatywy lokalnych społeczności to tylko część działań zrealizowanych w ramach wsparcia uchodźców i walczących. Chcąc zatem poznać skalę tej pomocy, UN Global Compact Network Poland przygotowało ankietę. Jest ona skierowana do wszystkich przedsiębiorstw działających w Polsce i w Ukrainie, które udzieliły wsparcia w jakimkolwiek zakresie.
Jej wyniki złożą się na raport przygotowywany dla Sekretarza Generalnego ONZ.

Już od pierwszych dni wojny w Ukrainie UN Global Compact Network Poland (UN GCNP), czyli polskie biuro największej inicjatywy zrzeszającej biznes działający na rzecz zrównoważonego rozwoju, rozpoczęło działania wspierające uchodźców z Ukrainy. A jednym z głównych zadań UN GCNP była mobilizacja sektora prywatnego do niesienia pomocy. Mając zatem na uwadze przekazaną przez biznes skalę wsparcia, organizacja zachęca do podzielenia się tymi informacjami w specjalnie utworzonej ankiecie.

Chcąc pokazać wzorową postawę biznesu, UN GCNP przygotowuje raport „United Business for Ukraine”, którego idea została przedstawiona Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie podczas spotkania z Sandą Ojiambo, Zastępczynią Sekretarza Generalnego ONZ, CEO&Executive Director UN Global Compact w trakcie Forum Ekonomicznego w Davos.

Przygotowywany przez UN GCNP

raport otwarcia

ma zostać zaprezentowany podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku, we wrześniu tego roku. Dokument skierowany do Sekretarza Generalnego i agend ONZ będzie więc ukazywał skalę i znaczenie pomocy polskiego i ukraińskiego biznesu.

Opracowanie będzie skupiało się głównie na formach wsparcia niesionych przez biznes z podziałem na kategorie:

– wielkość (mały, średni i duży biznes),
– branże,
– wkład finansowy, rzeczowy, obietnice wsparcia,
– odbiorcy pomocy (indywidualni, NGO, organizacje międzynarodowe, ONZ).

Jest to pierwsza tego typu publikacja ONZ, pokazująca znaczenie pomocy ze strony biznesu w obliczu konfliktu. Tym samym raport stanie się zatem

doskonałą bazą wiedzy

w przypadku kolejnych sytuacji kryzysowych dla całego świata.

Raport “United Business for Ukraine” będzie oficjalnym dokumentem ONZ opracowanym w ramach partnerstwa z: Connecting Business Initiative (CBI) prowadzonej przez United Nations Development Programme (UNDP) i UN OCHA, United Nations Global Compact, UN Global Compact Network Poland oraz UN Global Compact Network Ukraine.
Dostępny będzie też w trzech w językach: polskim, angielskim i ukraińskim.

Zachęcamy raz jeszcze do udziału w raporcie wszystkie firmy i przedsiębiorstwa, które okazały nawet najmniejszą pomoc. Wspólnie pokażmy, jak potrafi się zjednoczyć biznes!

Link do ankiety: https://firmydlaukrainy.pl/

united_business_for_ukraine-scaled-1.800x0.jpg