Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Kobiece barwne światy

Kalendarz Anna Wesołowska
Kobiece barwne światy

Malarka wyraża otaczający ją świat w sposób barwny i częściowo abstrakcyjny. W Bibliotece PANS w Chełmie zobaczymy malarstwo Joanny Romanowskiej. Sprawdź szczegóły.

Biblioteka Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie  zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy  malarstwa Joanny Romanowskiej. Wernisaż zaplanowano na 17 kwietnia, o godzinie 15:00, w siedzibie biblioteki przy ulicy Pocztowej 54.

Malarka – zgodnie z naturą kobiety – czyni tematem swoich obrazów najczęściej kwiaty, pejzaże, rzadziej portrety i martwą naturę. W swoich obrazach stara się wyrazić to, co w danym momencie ją zachwyciło, pobudziło do twórczych poszukiwań lub skłoniło do refleksji. Intuicyjnie poszukuje własnych środków wyrazu.
Po niektóre motywy sięga wielokrotnie, interpretując je na nowo, a wraz ze zmieniającym się stylem – inaczej. Wyraża otaczający ją świat w sposób barwny i częściowo abstrakcyjny.

Wystawę będzie można oglądać do 18 maja br.

***

Joanna Romanowska związana jest z Pojezierzem Łęczyńsko-Włodawskim. Absolwentka Wydziału Humanistycznego UMCS, studiów podyplomowych z zakresu kultury i studiów doktoranckich na Wydziale Nauk Społecznych KUL.  Malarstwem zajmuje się z przerwami od kilkunastu lat. Inspiracje czerpie z różnych źródeł. Sięga po różne techniki – akryl, olej, pastele, akwarelę, szkice węglem i ołówkiem.

W swoim dorobku może poszczycić się udziałem w wystawach, warsztatach i konkursach plastycznych.  Należy do Grupy Twórczej działającej przy Centrum Kultury w Łęcznej, Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki „Plama” oraz Polskiego Stowarzyszenia Nauczyciel Plastyków w Lublinie. W swoich działaniach łączy pasję artystyczną ze społecznikowską, zwłaszcza regionalistyczną, za co została nagrodzona odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej, oraz Dyplomem Uznania Marszałka Województwa Lubelskiego.

002-scaled.jpg