Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Kocia kawiarnia zaprasza

Kalendarz Anna Wesołowska
Kocia kawiarnia zaprasza

Takiego miejsca jeszcze w Chełmie nie było. W niedzielę po raz pierwszy zaprasza gości CAFÉ KOT - kocia kawiarnia. Sprawdź, o co chodzi?

CAFE KOT będzie serwować swoim gościom kawę, herbatę i domowe wypieki. Ale to nie menu jest tu najważniejsze, a towarzystwo, które zapewnią rezydenci tego miejsca czyli koty. Jak piszą właściciele, to przyjazne, cudowne koty uratowane i szukające swoich własnych domów.

Tutaj możesz poczytać książkę, gazetę lub po prostu pobyć z kotem. A może któryś z nich okaże się tym jedynym i zechcesz go adoptować - zachęcają właściciele.

Kocie kawiarnie stają się w Polsce coraz bardziej popularne. To miejsca, które oprócz walorów kawiarni, oferują dodatkowo towarzystwo kotów.

Chełmska CAFE KOT powstała m.in. staraniem Fundacji For You Burek. Jej członkowie społecznie zajmują się zwierzętami bezdomnymi, leczą je, odkarmiają, kastrują, socjalizują i przygotowują do adopcji. Tak więc jeżeli ktoś szczególnie zaprzyjaźni się z którymś z kotków z kociej kawiarni w Chełmie, będzie mógł go adoptować i zabrać do domu.

Trzeba też pamiętać, że koty choć wyglądają jak puszyste zabawki, to nimi nie są. Stąd w kociej kawiarni obowiązuje regulamin, z którym warto się zapoznać.
A oto kilka jego punktów:

  • Lubię, gdy mnie głaszczesz czystymi rękoma – umyj ręce płynem antybakteryjnym.
  • Odwieś swój płaszcz na wieszak i pilnuj torebki/plecaka, bo lubię zaznaczać swój teren – personel nie odpowiada za szkody wyrządzone przez koty na niepilnowanych rzeczach.
  • Czasem lubię pobyć sam, nie wyciągaj mnie z budki.
  • Nie obraź się, gdy zrobię z Ciebie drapak.
  • Chodzę swoimi ścieżkami – nie noś mnie na rękach.
  • Wolontariusz wie o mnie wszystko i może poinstruować Cię czego lepiej nie robić, żebym czuł się swobodnie.
  • Nie przychodź do kawiarni z własnymi zwierzętami.

CAFÉ KOT mieści się w Chełmie przy ul. ul Lwowskiej 1 (dawniej Fan Kultury). Jest otwarta codziennie w godz. 10:00-20:00.
Oficjalne otwarcie pierwszej kociej kawiarni w Chełmie zaplanowano na niedzielę (3 września), o godz. 10:00.