Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Laury dla młodych talentów

Kalendarz Anna Wesołowska
Laury dla młodych talentów

Zofia Pańczyszyn zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tajemniczy ogród – noc 2022″. A to nie jedyny laur, jaki zdobyły artystki z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie.

Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie z dumą informuje o sukcesach swoich podopiecznych. Mała artystka z pracowni plastycznej Color Wheel – Zofia Pańczyszyn – zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tajemniczy ogród – noc 2022″; w kategorii wiekowej 6-9 lat. Jej obraz prezentujemy powyżej.

W tym samym konkursie została także doceniona praca Lidii Jaglewicz. Lidia otrzymała wyróżnienie w kategorii wiekowej 10-13 lat. Dziewczynki swoje prace plastyczne wykonały w technice pasteli olejnej.

Z kolei Monika Spodniewska, uczestniczka tej samej pracowni Color Wheel, otrzymała nagrodę w 29. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym z cyklu „ Ziemia jest jedna”.
Na konkurs nadesłano 779 prac z 81 szkół, placówek oświatowych i pracowni plastycznych z całej Polski. Komisji konkursowej przewodniczył prof. Adam Chmielowiec z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Monika zdobyła nagrodę w kategorii rysunek & grafika.
Na konkurs wykonała grafikę w technice linoryt barwny na płytę traconą. Jest to technika bardzo pracochłonna i żmudna, wymagająca ogromnej cierpliwości, precyzji wykonania i niezmiernej wyobraźni przy kontroli cięcia. Praca powstaje w negatywie.

Młode artystki pracowały w pracowni Color Wheel chełmskiego MDK, pod okiem artysty plastyka Elżbiety Krzywickiej.

Gratulujemy!

lidia-jaglewicz-scaled.800x0.jpg

Praca Lidii Jaglewicz

monika-spodniewska-scaled.800x0.jpg

Praca Moniki Spodniewskiej