Przeskocz do treści Przeskocz do menu

„Lekcje z ZUS” – w tym roku zdalne

Kalendarz Anna Wesołowska
„Lekcje z ZUS” – w tym roku zdalne

Jeszcze do 20 listopada szkoły ponadpodstawowe mogą zgłaszać swoich uczniów do olimpiady z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. W tym roku pierwszy etap olimpiady odbędzie się zdalnie. Nauczyciele mogą też korzystać z materiałów multimedialnych do przeprowadzenia zdalnych „Lekcji z ZUS”.

To już siódma edycja projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”. Do tej pory uczestniczyło w nim ponad 300 tys. uczniów z ponad 1400 szkół w całej Polsce. Na zajęciach uczniowie dowiadują się, jak działają ubezpieczenia, jakie świadczenia z nich wynikają, od czego zależy wysokość emerytury oraz jakie prawa i obowiązki ubezpieczeniowe mają firmy. Ta wiedza pozwoli im świadomie, po zakończeniu edukacji, wkroczyć na rynek pracy.
Zwieńczeniem lekcji o ubezpieczeniach społecznych jest olimpiada. Na jej laureatów czekają cenne nagrody i indeksy na studia na wielu uniwersytetach.

– Tytuł laureata lub finalisty olimpiady od przyszłego roku szkolnego będzie też zwalniał uczniów z pisemnej części egzaminu zawodowego technika ekonomisty i technika rachunkowości – mówi Krzysztof Piskorz, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji z Oddziału ZUS w Lublinie.

„Lekcje z ZUS” także przez Internet

Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który jest organizatorem projektu i olimpiady, przygotował dla uczniów i nauczycieli materiały edukacyjne i scenariusze lekcji.

Z naszej strony internetowej można pobrać także filmy, prezentacje multimedialne i quizy wiedzy, czyli zestaw materiałów potrzebnych do przeprowadzenia lekcji zdalnie. Jesteśmy też przygotowani, by w formie zdalnej przeprowadzić pierwszy etap olimpiady – dodaje Krzysztof Piskorz.

Uczniowie zmierzą się z testem o ubezpieczeniach społecznych już 7 grudnia.

Zgłoszenia do „Lekcji z ZUS” i olimpiady przyjmują koordynatorzy ds. komunikacji społecznej i edukacji w oddziałach ZUS. Kontakt do nich oraz szczegółowe informacje o projektach edukacyjnych Zakładu znajdują się na stronie www.zus.pl/edukacja. Więcej o olimpiadzie również na facebook.com/olimpiadaoubezpieczeniachspolecznych.

logo-olimpiada.png