Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Marsz dla życia

Kalendarz Anna Wesołowska
Marsz dla życia

Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: Dziękuję, że żyję odbędzie się również w Chełmie. Zapowiadany jest także jako finał Dni Kultury Chrześcijańskiej.

Marsz dla Życia i Rodziny zaplanowano na najbliższą niedzielę, 10 czerwca. Zacznie się od mszy św., o godz. 12, w kościele pw. św. Rodziny przy ul. Szymanowskiego. Następnie uczestnicy marszu wyruszą ulicami miasta do Bazyliki Mariackiej na Górce. Organizatorzy zachęcają, by zabrać ze sobą transparent promujący hasło marszu: Polska rodziną silna.
Po zakończeniu marszu przy bazylice, około godz. 13.40, zaplanowano piknik rodzinny oraz koncert zespołu Arka Noego.

Przy okazji można wziąć udział w akcji Selfie dla Życia 2018. To akcja promująca marsz. Aby wziąć w niej udział, wystarczy zrobić sobie selfie podczas marszu – samemu, z rodziną, znajomymi, a następnie udostępnić zdjęcie na Facebooku z hasztagiem #dziękujężeżyję. Finałem akcji będzie wirtualne serce stworzone z nadesłanych zdjęć.

Wymiernym efektem Marszów dla Życia i Rodziny w Archidiecezji Lubelskiej jest wsparcie dla Funduszu Dobrze, że żyjesz.

Poprzez zbiórki na tacę podczas mszy świętych przed marszami, zbiórki do puszek podczas marszów oraz akcję Selfie dla Życia, będziemy zbierać pieniądze dla dzieci pozostawionych w szpitalach przez rodziców oraz dzieci niepełnosprawne – informują organizatorzy.

Oprócz Chełma, w Archidiecezji Lubelskiej Marsze Dla Życia i Rodziny odbędą się 10 czerwca także w Lublinie i Puławach.