Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Nasz Chełm. Spotkanie w sprawie budżetu obywatelskiego

Kalendarz Piotr Janowski
Nasz Chełm. Spotkanie w sprawie budżetu obywatelskiego

Od poniedziałku 6 czerwca można będzie zgłaszać projekty do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Pamiętajcie, że znowu zmienił się regulamin chełmskiego BO. Już 9 czerwca spotkanie na ten temat organizuje Stowarzyszenie Inicjatywa Obywatelska Nasz Chełm.

Tradycyjnie już informacje dotyczące kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego znajdziecie na stronie internetowej. Z pewnością jednak zapoznanie się z regulaminem i harmonogramem realizacji BO zrodzi wiele dodatkowych pytań. I właśnie na te pytania i wątpliwości odpowiedzieć chcą ludzie związani z “Naszym Chełmem”. Spotkanie, które zaplanowali na  czwartek 9 czerwca jest oczywiście otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Zapraszamy na godzinę 18 do Pizzerii Amici przy ul. Lwowska 59. Porozmawiamy nie tylko o przyszłej edycji Budżetu Obywatelskiego, ale również o naszych wspólnych doświadczeniach zgromadzonych w trakcie jego dotychczasowej realizacji – zachęca Joanna Bielecka, prezes stowarzyszenia. 

Na program spotkania złoży się między innymi przypomnienie historii BO. Warto pamiętać, że to właśnie ludzie związani ze stowarzyszeniem doprowadzili przed laty do wprowadzenia w Chełmie tej formy partycypacji społecznej. Przez lata byli również pilnymi obserwatorami i krytykami popełnianych błędów w jego realizacji. Niestety nie wszystkie doświadczenia można uznać za pozytywne. Zwłaszcza dotyczy to sposobu realizacji zadań wybranych do realizacji. Rok 2021 był tego najbardziej jednoznacznym przykładem. Organizatorzy spotkania postarają się przeanalizować zadania, których władze miasta  nie zrealizowały w ubiegłym roku.