Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

„Niepodległa" przez trzy dni w Chełmie

Kalendarz Anna Wesołowska
„Niepodległa" przez trzy dni w Chełmie

Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” zawita do Chełma. W dniach 24-26 września na parkingu przed Chełmską Biblioteką Publiczną będzie można poznać losy polskiej niepodległości.

W Wirtualnym Teatrze Historii „Niepodległa” przedstawiono historię Polski czasu pierwszych lat II Rzeczypospolitej w formie ciekawostek historycznych. W przestrzeni mobilnego centrum edukacyjnego w specjalnym, rozkładanym samochodzie ciężarowym, ekrany i cyfrowe wizualizacje pozwalają łatwo przejść przez najważniejsze informacje z lat 1918-1925.
Holoboxy prezentują historyczne artefakty, a gospodarzem wystawy jest cyfrowo zrekonstruowany Józef Piłsudski, którego głos wita i żegna gości.
O kulturze, która była integralnym elementem tożsamości narodowej, opowiada makieta polskiego pawilonu z wystawy światowej w Paryżu z 1925 roku. Zwiedzanie wieńczy zrobienie pamiątkowego zdjęcia z wybranym ojcem niepodległości w specjalnej fotobudce.
W tegorocznej edycji, we wnętrzu Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa”, zaszły pewne zmiany. Pojawiło się nowe stanowisko dla dzieci z interaktywnym stołem prezentującym 21 polskich wynalazków, które zmieniły świat.

Tak więc w dniach 24-26 września na parkingu przy Chełmskiej Bibliotece Publicznej będzie można skorzystać z szerokiej, interaktywnej oferty.

Godziny otwarcia:

  • Dzień 1: 12:00 – 18:00
  • Dzień 2: 10:00 – 18:00
  • Dzień 3: 10:00 – 16:00

Wstęp jest bezpłatny, zapisy nie obowiązują. Zwiedzanie stref trwa około pół godziny, do których należy dodać jeszcze czas około 40 minut na obejrzenie filmu VR.

niepodl-2022-scaled-1.jpg