Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Niewybuchy pod placem

Kalendarz Anna Wesołowska
Niewybuchy pod placem

Kilkanaście niewybuchów znalezili robotnicy przy rozbiórce nawierzchni placu. Prace prowadzili w Chełmie przy ulicy Rampa Brzeska. Niebezpieczne materiały leżały tam od II Wojny Światowej.

Dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o znalezieniu niewybuchów przy ulicy Rampa Brzeska w Chełmie. W sobotę po południu (22 lipca) wykonywane były tam prace ziemne związane z rozbiórką nawierzchni placu. Skierowani na miejsce policjanci pilnowali tego niebezpiecznego znaleziska do czasu przyjazdu patrolu saperskiego.

Wojskowi saperzy sprawdzili przyległy teren ujawniając kolejne niewybuchy. Zabezpieczyli łącznie 11 sztuk amunicji artyleryjskiej i granat ręczny. Wszystkie zabrane do neutralizacji militaria pochodziły jeszcze z czasów II Wojny Światowej.

Policjanci apelują o ostrożność w takich sytuacjach. Niewybuchów pod żadnym pozorem nie podnośmy, nie odkopujmy, nie przemieszczajmy i nie manipulujmy przy nich. O znalezieniu jak najszybciej należy powiadomić najbliższą jednostkę policji, a miejsce to w miarę możliwości zabezpieczyć przed dostępem innych osób.